Consultant vanzari optica- ARAD

S.C. ADECCO RESURSE UMANE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intampina si dezvolta relatia cu clientii activi sau potentiali ai magazinului;
- Ofera consiliere in ceea ce priveste specificul si compatibilitatea produselor din magazin;
- Informeaza clientii cu privire la ofertele de pret, promotii, conditii de lucru;
- Urmareste vechimea produselor, evitand, prin rularea lor pe raft si/sau depozit mentinerea unor produse care raman in stoc mai mult timp;
- Va fi responsabil de stocul din magazin (cantitativ si valoric);
- Respecta sistemul de schimbare a produselor in garantie;
- Contribuie la atingerea targetului de vanzari pe magazin;
- Verifica documentele de plata;
- Urmareste reducerea cheltuielilor magazinului;
- Contribuie la dezvoltarea imaginii firmei;

CERINTE

- studii medii sau superioare;
- experienta in vanzari (constituie un avantaj);
- cunostinte optica (constituie un avantaj);
- cunostinte bune de operare IT;
- cunostinte economice de nivel mediu;
- persoana dinamica, rezistenta la stres, meticuloasa;
- foarte bune abilitati comunicationale;
- abiliatea de a lucra in echipa si de a invata repede.

Avand deschise peste 6.000 de birouri in 67 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectare, recrutare, plasare si gestiune de personal temporar sau permanent.

BUCURESTI - Sediu Central - Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1
Tel: 021/300.35.46
Tel: 031/405 9840/41
Fax: 021/300.35.45
E-mail: recrutare@adecco.ro