consultant financiar

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prospectarea pietei de clienti potentiali, contactarea acestora si construirea unei relatii de afaceri;
- Identificarea nevoilor clientilor si recomandarea catre acestia a celor mai potrivite solutii financiare;
- Oferirea de service permanent clientilor aflati in portofoliul propriu pe intreaga durata a contractelor de asigurare, cu respectarea procedurilor in vigoare;
- Mentinerea unui flux de comunicare continuu cu clientii aflati in administrare, informandu-i asupra tuturor schimbarilor relevante si punandu-le la dispozitie toate informatiile solicitate;
- Obtinerea de recomandari;
- Cunoasterea si respectarea procedurilor de lucru.

CERINTE

- Varsta: 25 - 60 ani;
- Experienta in domeniul asigurarilor de viata;
- Nivel educational: minim studii liceale;
- Spirit intreprinzator;
- Persoana integra, atenta, disponibila si de incredere;
- Abilitati de comunicare si relationare;
- Capacitati organizatorice si de planificare;
- Spirit de echipa;
- Orientat catre rezultate.

BENEFICII OFERITE

-parte fixa + comision
-pregatire profesionala (training)