CONSULTANT FINANCIAR

OTP Garancia

Job expirat

RESPONSABILITATI

-prospectarea continua a pietei
-stabilirea contactelor cu clientii si identificarea nevoilor financiare ale acestora
-intocmirea si prezentarea ofertelor
-formarea si mentinerea unui portofoliu de clienti

CERINTE

-persoana dinamica cu abilitati de comunicare si relationare bine dezvoltate, creeativa, cu spirit de echipa si capacitate de a asimila informatii noi
-persoana orientata catre rezultate
-studii superioare(sau minim absolvent de liceu)
-varsta preferabil peste 26 ani

BENEFICII OFERITE

-se vor discuta in timpul interviului

OTP Garancia Asigurari este denumirea sub care functioneaza, pe piata romaneasca de asigurari, cea de-a cincea filiala de asigurari a OTP Group, unul dintre cele mai importante grupuri financiare din Europa Centrala si de Est.

OTP Group a patruns pe piata romaneasca de asigurari la sfarsitul anului 2005, prin achizitionarea a peste 99% din actiunile societatii Asigurarea Ceccar Romas S.A.

Actionarii majoritari ai societatii OTP Garancia Asigurari sunt, in prezent, OTP Garancia Biztosit ZRT si OTP Bank Romania S.A.

Societatea a fost infiintata in Romania in anul 1998, sub denumirea de Asigurarea Ceccar Romas SA. Este inscrisa in Registrul general al asiguratorilor din anul 2003.

In decembrie 2005, pachetul majoritar de actiuni a fost preluat de catre OTP Garancia Biztosit ZRT, moment in care a avut loc si prima majorare de capital.

OTP Bank Romania SA a devenit la randul sau actionar in ianuarie 2006.

Deschiderea oficiala a noii companii a avut loc pe 7 septembrie 2006