Consultant vanzari

S.C. TCO SOLUTIONS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Societate cu raspundere limitata cu capital 100% privat, reprezentanta unei companii elvetiene cu o vechime de peste 25 ani in vanzari directe, cauta 4 consultanti de vanzari, pentru biroul din Timisoara.
Compania pentru care lucram, produce, vinde şi distribuie o gama larga de bunuri de larg consum, exclusive şi de cea mai bună calitate, prezenta sa pe piaţa românească fiind de peste 17 ani şi a cunoscut de la an la an o creştere a activităţii

Principalele responsabilități:
- Identifica noi posibilități de dezvoltare a portofoliului de clienți
- Derulează acțiuni de promovare și vânzare a produselor/ serviciilor din portofoliul firmei
- Incheie contractele cu clienți și urmăreste derularea acestora
- Menține și dezvoltă relația cu clienții existenți
- Identifica necesitățiile clienților, oferindu-le consultanță pentru achizitia produselor firmei
- Atingerea obiectivelor de vânzare stabilite
- Colectarea de date și informații din piata
- Colaborarea cu ceilalți membrii din cadrul echipei pentru atingerea obiectivelor de vânzare
- Intocmirea diferitelor rapoarte de evidențiere a vânzărilor și rapoartele de activitate.

CERINTE

- Studii medii / superioare
- Abilități de comunicare și negociere, putere de convingere
- Abilități de organizare și prezentare
- Persoană dinamică, comunicativă, organizată
- Capacitate de automotivare
- Experiența în vânzări reprezinta un avantaj
- Perseverență, corectitudine, adaptabilitate
- Spirit de echipă
- Inițiativa și capacitate de rezolvare a problemelor

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
- Pachet financiar motivat : venit fix + comision in functie de realizari
- Un job dinamic si creativ
- Training- uri/ Pregătiri profesionale organizate de companie
- Mediu de lucru profesionist cu posibilități de afirmare și promovare.

Societate cu raspundere limitata cu capital 100% privat, , reprezentanta unei companii elvetiene cu o vechime de peste 25 ani in vanzari directe.