CONSILIER VANZARI

SC Express Finance - IFN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vrei sa faci parte dintr-o echipa tanara si dinamica unde iti sunt apreciate ideile si dorinta de afirmare?
Vrei sa faci parte dintr-o institutie in continua dezvoltare unde performantele tale sunt rasplatite?
....daca raspunsul tau este afirmativ, asteptam cu interes CV-ul si scrisoarea de intentie, pe site-ul myjob sau la adresa de email hr@express-finance.ro.

• Desfăşurarea activităţii de promovare a produselor de creditare către clientul ţintă; prezentarea si vanzarea produselor financiare ale institutiei; analizearea si procesarea aplicatiei primare de creditare;
• Intocmirea analizei financiare a dosarului de creditare;
• Pregatirea si prezentarea cu maxima responsabilitate a formularului de recomandare catre comitetul de credit;
• Monitorizarea portofoliul activ de credite si urmarirea îmbunătăţirii continue a acestuia;
• Participarea activa la colectarea de credite neperformante.

CERINTE

• studii economice superioare,
• minim doi ani experiența in vanzari;
• experienta dobandita in activitatea de creditare constituie un avantaj;
• utilizare PC (MS Office în special),
• iniţiativă, capacitate de analiză şi sinteză,
• excelente abilităţi de comunicare şi organizare,
• abilităţi de vânzare,
• orientat către client si atingerea obiectivelor,
• disponibilitate la munca de teren (50%),
• permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

• Mediu de lucru intr-o echipă dinamică şi de profesionişti;
• Posibilităţi de dezvoltare a carierei;
• Pachet salarial motivant.

Express Finance - Instituţie Financiară Nebancară S.A. este o societate pe acţiuni cu capital integral străin, al cărei acţionar majoritar este CHF International. CHF International este o organizaţie non-profit din SUA, care abordează diferite programe prin soluţii sociale, de mediu sau economice adecvate, în scopul asigurării sustenabilităţii dezvoltării ulterioare a comunităţilor într-un ritm constant.

După 11 ani de activitate de creditare prin CHF International, Express Finance este succesorul instituţional al operaţiunilor de creditare către sectorul microîntreprinderilor şi al întreprinderilor mici şi mijlocii (MIMM) din România. Express Finance continuă strategia CHF International în deservirea clienţilor care doresc un acces simplu şi convenabil la credite.