Consilier Juridic Regional localizat in Arad – perioada determinata

PROCREDIT BANK

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati:
• Acorda asistenta juridica unitatilor teritoriale arondate, din cadrul regiunii, cu precadere sub
aspectul activitatilor de creditare corporate;
• Redacteaza si/sau semneaza, la solicitarea unitatilor arondate, contractele de credit,
contractele de ipoteca si alte contracte de garantie;
• Ofera, la solicitarea unitatilor arondate, opinii legale cu privire la probleme aparute in
desfasurarea activitatii unitatilor privind interpretari ale legislatiei in vigoare;
• Intocmeste (sau, dupa caz, avizeaza) contractele Bancii cu furnizori sau beneficiari;
• Redacteaza si depune actiuni si cereri in justitie, intampinari si orice alte documente
necesare pentru sustinerea pozitiei Bancii;
• Reprezinta si apara interesele Bancii in actiunile cu caracter litigios, la termenele stabilite de
instantele de judecata;
• Acorda suport executorilor judecatoresti si executorilor bancari din cadrul Corpului
Executorilor Bancari ai ProCredit Bank.

CERINTE

Daca te identifici cu misiunea si valorile bancii noastre, doresti sa afli mai multe despre alte tari
si culturi si corespunzi profilului urmator:
• Studii superioare in domeniul juridic;
• Atitudine dinamica;
• Spirit de echipa;
• Capacitatea de a-si asuma responsabilitatea;
• Deschidere si corectitudine in comunicarea cu ceilalti;
• Atentie, rigurozitate;

BENEFICII OFERITE

iti oferim un loc de munca interesant si plin de provocari intr-un mediu international dinamic,
caracterizat printr-o ierarhie simpla.
Documentele care insotesc aplicatia trebuie sa cuprinda motivele pentru care consideri ca te
potrivesti postului pentru care aplici. Te rugam sa ne prezinti in detaliu motivele pentru care ai
ales sa aplici, raportandu-te la informatiile incluse pe website-ul grupului nostru (www.procreditholding.
com) si pe cel al bancii (www.procreditbank.ro).
Doar candidatii selectati vor fi contactati de catre Departamentul de Resurse Umane pentru a
participa la testul de evaluare. Cunostintele de matematica elementara, contabilitate si limba
engleza de baza constituie un plus in evaluarea aplicatiei tale.
Aplicatia se trimite la hr@procreditbank.ro, pana la data de 20 Iunie 2011. Te rugam sa
specifici in subiectul e-mail-ului postul si locatia pentru care aplici.
(Vor fi luate in considerare doar CV-urile trimise in formatul existent pe site-ul nostru,
insotite de scrisoare de intentie.)
Toate aplicatiile sunt confidentiale.

Our core business is to provide financing support to micro entrepreneurs as well as small and medium enterprises 9SME), including physical autjorized persons, family associations, SRL and other types of business activities. Applying a unique credit technology precisely tailored to the needs of our target group we aim to set new standards in business lending in Romania.