Consilier Financiar / Unit Manager

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prospectarea pietei si identificarea potentialilor clienti eligibili pentru serviciile financiare;
- promovarea si distributia produselor financiar-bancare din portofoliu ;
- gasirea celei mai bune solutii de creditare pentru potentialii clienti in functie de necesitatea acestora, dintr-o gama variata de servicii si instrumente moderne;
- crearea si gestionarea unui portofoliu de clienti pe termen lung;
- consiliaza si acorda asistenta in intocmirea dosarului de credit;
- verificarea documentelor solicitate;
- realizarea obiectivelor de vanzari;
- raportarea rezultatelor activitatii sale coordonatorului echipei;
- consiliaza personal si cu echipa;
- isi dezvolta propria echipa de lucru;
- participare la cursurile organizate.

Se adreseaza:

- celor care doresc un venit suplimentar;
- angajatilor nemultumiti de venit;
- celor care doresc cariera in domeniul financiar-bancar;
- celor ambitiosi ;
- posibilitatea de a coordona o afacere.

CERINTE

-experienta in vanzari directe si in special in asigurari/produse financiare este un avantaj;
- cel putin studii medii (preferabil studii superioare);
-abilitati excelente de comunicare si relationare;
- persoana organizata, atitudine pro-activa;
- atitudine pozitiva, orientat permanent catre succes;
- perseverenta in atingerea obiectivelor, abilitati de analiza si planificare;
- orientare catre client;
-meticulozitate si atentie la detalii;
-capacitatea de a lucra in conditii de stress;
- deschidere pentru activitatea in echipa;
- dorinta de promovare si autoeducare;
- capacitate de asimilare rapida a informatiilor noi;
- capital bun de cunostinte;
- cunostinte operare PC;
- tinuta de afaceri.

BENEFICII OFERITE

- mediu dinamic propice dezvoltarii profesionale si personale;
- sprijin managerial, lucru in echipa;
- oportunitate de dezvoltare a unei cariere profesionale in cadrul firmei pe baza unei grile de cariera dupa primele luni;
- sistem de cariera performant si motivant intr-o companie in plina dezvoltare;
- salariu si bonusuri motivante in functie de realizari;
- concursuri trimestriale si premii suplimentare;
- program de intruire si dezvoltare - profesionala si personala;
- program de lucru flexibil;
- posibilitatea de a lucra part time/full time.

Persoanele interesate pot trimite CV-ul la urmatoarea adresa de e-mail: alin.chirila@gmail.com