Auditor intern

AGRIROM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participa la auditurile planificate in cadrul firmei in scopul asigurarii utilizarii eficiente a resurselor si protectiei activelor.

- Identificarea solutiilor de reducere a costurilor;
- Urmarirea procesului de achizitie de produse si servicii terti.
- Analizeaza, impreuna cu managementul eficacitatea parghiilor de control in domeniul financiar contabil, cat si in alte arii activitate, inclusiv securitatea sistemului informatic;
- Monitorizeaza planurile de masuri pentru corectarea punctelor slabe din domeniul controlului intern, sesizate cu ocazia misiunilor de audit sau a controalelor externe.
- Analizeaza si revede impreuna cu managementul:
a) Rezultatele auditului intern,
b) Dificultatile int¿mpinate in realizarea misiunilor de audit intern.
c) Planul de imbunatatire a activitatii de audit intern sau modificarile survenite in plan.

CERINTE

- Cunoasterea standardelor, principiilor, metodologiilor si tehnicilor de audit intern
- Buna intelegere a mediului de afaceri
- Spirit analitic, pragmatism, orientare spre detalii;
- Bine organizat si orientat in atingerea tintelor
- Abilitate de a stabili si determinare in a respecta prioritatile;

BENEFICII OFERITE

Conditii de munca intr-un mediu dinamic, pachet motivant si posibilitati de crestere profesionala

Agrirom este o companie romaneasca cu capital privat infiintata in 1997 cu activitati in domeniul produselor agroalimentare. De-a lungul timpului activitatea Agrirom a fost extinsa si spre alte domenii de activitate.