Asistent Manager

ROMASIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam pentru biroul nostru din Arad o persoana dinamica, creativa, dornica sa invete si sa isi construiasca o cariera. Atributiile vor fi
- contactarea de clienti noi pentru a le prezenta serviciile companiei
- gestionarea documentatie si a corespondentei
- secondarea managerului in activitatea sa zilnica

PROGRAMUL POATE FI FLEXIBIL!

CV + scrisoare de intentie + foto - office.romania@romasia.ro.
Aplicatiile incomplete nu se iau in calcul!

CERINTE

- Studii superioare absolvite/in curs
- Limba engleza – nivel avansat, Cunoasterea unei alte limbi straine rerprezinta un avantaj;
- Cunostinte foarte bune de operare pe calculator (MS Office: Word, Excel, PP); navigare internet;
- Punctualitate si seriozitate;
- Atentie la detalii;
- Excelente aptitudini de comunicare, prezentare si relationare interumana;
- Capacitate de analiza, sinteza si stabilire a prioritatilor;
- Gandire creativa si perspicacitate;
- Persoana organizata, disciplinata, responsabila;
- Abilitati foarte bune de comunicare;
- Disponibilitate pentru program prelungit;
- Rezistenta la stres.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru dinamic si elegant
Salariu atractiv
Posibilitati reale de promovare

ROMASIA este una dintre primele companii romanesti de trading, care ofera servicii de suport clientilor care doresc sa importe marfuri din China. Compania noastra identifica furnizor, ofera cotatii de pret pt. produsele solicitate, ofera solutii de logistica si transport, servicii de inspectie de calitate si conformitate.
Detalii - www.romasia.ro

ROMASIA are birou in China, coordonat de colegi romani.