AREA SALES REPRESENTATIVE - Timisoara

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiune: asigura reprezentarea intereselor companiei, dezvoltarea portofoliului de clienti si realizarea volumului de vanzari stabilit in zona alocata.

- identificarea si dezvoltarea relatiilor cu clientii din zona alocata
- identificarea nevoilor clientilor si oferirea de solutii conforme cu nevoilor lor
- activitati de ofertare, negociere si incheiere a contractelor
- monitorizarea derularii contractelor si realizarea activitatilor post-vanzare (preluarea si rezolvarea problemelor de la clienti, urmarirea incasarilor, etc)
- identificarea riscurilor si a oportunitatilor din piata de profil si transmiterea lor catre firma, impreuna cu propuneri de rezolvare
- intocmirea de rapoarte specifice postului

CERINTE

- absolvent al unei facultati cu profil tehnic (de preferat)
- minim 3 ani experienta relevanta in vanzarea de materiale de constructii
- foarte bune abilitati de comunicare, negociere si vanzare
- persoana cu spirit antreprenorial orientata spre rezultate si gasirea de solutii
- limba engleza ??? nivel avansat
- bun cunoscator al pachetului Office
- permis de conducere categoria B
- disponibilitate de deplasare ??? mai mult de 50% din timpul de lucru

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant(salariu fix + comision din vanzari)
- masina, laptop, telefon
- un mediu de lucru deschis, profesionist si orientat spre dezvoltarea valorii individuale