Analist Recuperare pe Teren

Job expirat

1
Domeniu
Banci / Finante
Nivel experienta
1 - 2 ani
2 - 3 ani
Tip contract
Full-time
Nivel studii
Facultate (absolvent)
Nivel salarial
Confidential
Localitate
Arad
Constanta
Craiova
Piatra Neamt
Ploiesti
Tara
ROMANIA
Valabilitate
05-07-2013 : 04-08-2013
0
Numar de aplicatii
128

Responsabilitati

Efectueaza vizite la domiciliul clientilor in vederea recuperarii creditelor restante;
Efectueaza vizite la locul de munca al clientului si actualizeaza informatiile despre client, dupa caz;
Analizeaza situatia financiara a clientului (salariu, bonusuri, cheltuieli de intretinere, chirii, alte credite, evenimente speciale etc.);
Identifica bunuri mobile/ imobile detinute in proprietate/ co-proprietate de catre client;
Propune solutia optima (plata integrala/ esalonata, refinantare , reesalonare, modificare data scadenta);
Negociaza conditiile de plata si monitorizeaza respectarea promisiunilor de plata;
Actualizeaza in permanenta baza de date.

Cerinte

Calificari: Studii superioare finalizate
Cunostinte:

-IT (MS Office) – nivel mediu

-Limba engleza – nivel mediu

-Permis de conducere categoria B

Abilitati si caracteristici personale:

-Foarte bune abilitati de comunicare si negociere

-Orientare catre client si rezultate

-Adaptabilitate la schimbare

-Bune abilitati de organizare si respectarea termenelor limita

-Disponibilitate la deplasari frecvente in zona alocata

-Disponibilitate de lucru in ture si in week-end

-Rezistenta la stres

-Atentie la detalii

Descrierea firmei

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.

Gaseste toate anunturile pentru meseria Agent teren