Agent vanzari Cofetarii

NORDIC IMPORT EXPORT CO S.R.L.

16-08-2012 | EXPIRA LA 15-09-2012

Job expirat

RESPONSABILITATI

Titularul postului va avea urmatoarele atributii si responsabilitati:
- dezvoltarea activitatii firmei in zona alocata in concordanta cu politica comerciala;
- mentinerea relatiilor cu clientii existenti;
- contactarea potentialilor clienti si demararea
colaborarii cu acestia;
- promovarea produselor firmei la client;
- realizarea targetului de vanzari lunar si a targetului de incasari;
-raportari periodice catre superiorul direct;


CERINTE

- experienta in vanzari in domeniul Horeca sau Cofetarii-Patiserii - min. 1 an;
- experienta relevanta in vanzari produse alimentare;
- cunoasterea pietei din zona alocata;
- cunostinte solide pe parte de ofertare, intocmire comenzi, incasari la termen;
- cunostinte basic de negociere;
- cunostinte minime de operare PC (Word, Excel, e-mail);

- cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala - nivel mediu;


Profil candidat:
- capacitate de auto-organizare, capacitate de analiza;
- abilitati de comunicare foarte bune, persuasiune;
- persoana activa, energica, cu viteza de reactie crescuta;
- orientat catre client, orientat pe gasirea de solutii;
- persoana responsabila, capabila sa respecte procedurile de lucru;
- atitudine pozitiva, corectitudine, spirit de echipa;
- permis de conducere cat.B.


DESCRIEREA FIRMEI

Firma NORDIC IMPORT-EXPORT este lider de piata in domeniul distributiei produselor alimentare premium.
Avand o experienta de peste 14 ani pe piata romaneasca de retail, compania a cunoscut o dezvoltare continua datorita preocuparii permanente pentru calitatea produselor si a serviciilor oferite clientilor.
Compania colaboreaza cu cei mai puternici producatori din Europa, lideri incontestabili in calitate, pentru a promova produsele de top pe piata din Romania. Brandurile Hulala, Costa D�Oro, Arla, Galbani sau Kimbo sunt deja cunoscute si apreciate de consumatorul roman.