AGENT DE TURISM

Business Jet

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prezentarea si vanzarea produselor turistice
- cunoasterea in detaliu a programelor turistice, a serviciilor de cazare, de transport ce fac parte din oferta agentiei
- efectuarea rezervarilor
- pregatirea documentelor aferente inainte si in timpul vanzarii (facturare, emitere documente fiscale si de calatorie)
- mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii/furnizorii actuali si atragerea de clienti/furnizori noi
- contactarea furnizorilor (hoteluri, agentii de turism, companii rent-a-car, restaurante, etc.) si negocierea contractelor de colaborare cu acestia
- dezvoltarea retelei de distributie existenta
- corespondenta cu clientii
- deplasari in interes de serviciu
- realizarea de rapoarte, analize privind vanzarile

CERINTE

Aptitudini si deprinderi necesare
- o buna cunoastere a limbii engleze
- cunostinte foarte bune de operare PC (Windows, Excel, Word, Outlook, Internet)
- experienta in vanzari, administrare conturi clienti (rezervari, confirmari, facturare, urmarire plati)
- cunostinte elementare de geografie
- persoana capabila sa sa se integreze si sa lucreze intr-o echipa deja formata si operationala
- persoana prezentabila si dinamica, rezistenta la stres
- foarte bune abilitati de comunicare si vanzare
- aptitudini organizatorice si de coordonare
- disponibilitate la program prelungit, deplasari in tara si in strainatate
- experienta in cadrul unei agentii de turism constituie avantaj

Agentia de turism Business Jet, agent acreditat IATA si Neckermann va ofera:
- bilete avion cu plecare din aeroporturile Budapesta, Timisoara, Bucuresti
- sejururi la mare si la munte,
- circuite si excursii in cele mai frumoase orase ale lumii de pe continentele: Europa, Australia, America, Asia, Africa
- cazari in toate orasele lumii
- managementul stresului si wellness in statiuni de odihna si tratament
- transport cu autocare si microbuse in tara si strainatate
- rent a car
- asigurari