asistenti medicali - Arabia Saudita

BRAINS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Locatie:-Riyadh, Arabia Saudita

Loc de munca : Spital Public

Descriere spital: complex medical situat in capitala Arabiei Saudite, unul din cele mai mari si mai dotate spitale din Tarile Arabe, cu o capacitate de 1100 paturi.

Locuri de munca oferite:

- asistente medicale pe sectiile : bloc operator, urgenta, cardiologie, terapie intensiva, obstretica si ginecologie, pediatrie, neonatologie, etc
- Asistenta sefa sala de nasteri ( cerinte: experienta pe o pozitie similara min 2 ani, Este responsabila pentru supravegherea activitatii asistentelor medicale din echipa sa și pentru a se asigura că au pregătirea corespunzatoare; - Completarea si inregistrarea documentelor pacientilor, supervizarea activitatilor efectuate de asistentele medicale din echipa sa; - Abilitati de comunicare si management; Recrutarea intervievarea si instruirea noilor angajati;

CERINTE

Obligatoriu : minimum 2 ani de experienta in spital pe sectie , ex: bloc operator, urgenta, cardiologie, terapie intensiva, obstretica si ginecologie, pediatrie, neonatologie, etc

Studii recunoscute: La acest loc de munca pot aplica asistentii medicali care au absolvit fie Facultatea de Medicina – Sectia de Asistenti medicali de 4 ani, Scoala Postliceala Sanitara de 3 ani.

Acte necesare :
- Diploma de Asistent Medical Generalist
- Certificat de Conformitate eliberat de Ministerul Sanatatii din Romania ,
- Certificat de Membru la OAMMR + Certificat Profesional de la OAMMR in care sa se ateste faptul ca nu ati avut abateri in profesia de asistent medicalpe teritoriul tarii,

Cunostinte medii spre avansat de limba engleza scris si vorbit,
Fara abateri de la lege sau sanctiuni la locul de munca,

BENEFICII OFERITE

Perioada contractului:
 2 ani de zile sau perioada nedeterminata,

Salariul
- Pentru asistenti medicali: 10500 AED echivalent a 2100 Euro pe luna fara taxe/ NU se platesc taxe in Arabia Saudita.
- Pentru postul de asistenta medicala sefa in sala de nasteri se ofera 3200 EURO NET/luna
- Bonus la terminarea contractului

Timp de lucru: Se lucreaza in medie 48 de ore pe saptamana Ore suplimentare PLATITE.

Cazare - complet mobilata si utilata plus utilitati – asigurata si platita de catre angajator, cazarea este in cadrul campusului spitalului, unde locuiesc alti 2200 colegi. Facilitati de recreere in cadrul campusului – terenuri de tenis, volei, fotbal, 12 piscine. Campusul are deasemenea: supermarket, servicii postale, banca, gradinita, scoala, restaurante, etc

Asigurare medicala si urgente dentare
Concediu platit + 11 zile Libere Legale Nationale

Bilet de avion Romania- Arabia Saudita platit de catre angajator + Bilet de avion platit de angajator pentru concediu - unul pe an

Brains Consulting este o firma acreditata de consultanta in resurse umane, specializata pe servicii de personal: recrutare si selectie de personal, consultanta in resurse umane si executive search.

Brains Consulting ofera in special locuri de munca in strainatate in domeniile: medical, IT si inginerie.