Tehnician Calitate (Apahida)

IntegraHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Receptia componentelor si produselor finite si gestionarea lor;
- Verificarea documentatiei de calitate care insoteste materia prima si componentele;
- Verificarea calitatii materiei prime si a componentelor la receptie;
- Verificarea in timpul procesului de productie astfel incat sa se evite folosirea reperelor neconforme in componenta produsului finit;
- Gestionarea neconformitatilor la receptia marfii, in productia interna si la produsul finit, respectiv gestionarea reclamatiilor;
- Reclamarea si refuzul calitativ al produselor sau materiilor prime care nu se incadreaza in conditiile de calitate contractuale;
- Controlul modului de manipulare, depozitare si transport al materiilor prime si al produselor finite astfel incat sa elimine cazurile de abateri;
- Realizarea controlului tehnic de calitate al produsului finit si in toate etapele procesului de productie astfel incat sa asigure conformitatea produselor cu cerintele clientului si cu standardele de calitate aplicabile;
- Gestionarea reclamatiilor de la client, verificarea masurii in care sunt justificate, identificarea de actiuni corective si propunerea de masuri de eliminare a cauzelor radacina;
- Realizarea de masuratori cu echipamentele din dotare in toate etapele procesului de productie;
- Emiterea documentelor care atesta calitatea produselor finite;
- Tinerea evidentei si gestionarea documentelor si inregistrarilor aferente controlului calitatii;
- Intocmirea la termenele stabilite a rapoartelor si situatiilor cerute de conducerea societatii in vederea analizarii activitatii de CTC desfasurat, precum si a evolutiei calitatii executiei lucrarilor/productiei realizate;
- Comunicarea constanta cu productia si celelalte departamente.

CERINTE

Cunostinte si calificari necesare:
- Studii medii finalizate: liceu sau scoala profesionala cu profil tehnic;
- Cunostinte de desen tehnic si de utilizare a echipamentelor de masura si control;
- Cunostinte de limba engleza;
- Deprinderi de operare in Microsoft Office Excel (de nivel mediu);
- Cunostinte minime de utilizare a unui sistem ERP (preferabil).

Experienta de munca:
- 1-2 ani experienta pe o pozitie tehnica in productie;
- Experienta in realizarea de studii de capabilitate (preferabil).

BENEFICII OFERITE

- Transport asigurat / decontat;
- Tichete de masa;
- Plata orelor suplimentare.

Trebuie sa stii ca Integra HR este o altfel de companie de consultanta HR. Suntem aici pentru a gasi omul potrivit la locul potrivit, la momentul potrivit.

Clientul nostru, compania Damon Industrial Europe, este parte a Damon Industry, o marca de varf de talie globala care produce elemente de rulaj, specializata in confectionarea rolelor pentru benzi transportoare. Fondata in 1997, Damon este cel mai mare producator de elemente de rulare din China, si, totodata, producatorul cu cea mai indelungata istorie. Din 2016 este prezent si in Romania, avand sediul in localitatea Apahida (Cluj).