Vanzatori in magazine cosmetice, in ANGLIA

BANCA DE JOBURI

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Vanzarea produselor cosmetice de top comercializate de catre magazin;
- Interactiunea cu clientii si efectuarea de prezentari ale produselor comercializate;
- Oferirea de sfaturi clientilor;
- Incasarea banilor de la clienti pentru vanzarea produselor;
- Indeplinirea targhetelor de vanzare cerute de firma;

CERINTE

- nu este necesara nici un fel de experienta
- se ofera un curs pregatitor la sosire in UK;
- nu este necesara nici un fel de calificare;
- se cer cunostiinte bune de limba engleza (abilitate de comunicare);
- experienta in domeniul vanzarilor constituie un avantaj;
- personalitate prietenoasa si devotament in munca.

BENEFICII OFERITE

Salarii: Salariul este format din comisionul din vanzari: intre 20 - 30 %.
- angajatorul asigura in perioada de acomodare (~ 4 saptamani) 30 lire / zi garantat. In aceasta perioada, daca angajatului ii revin conform comisionului mai multi bani decat cei 30 lire garantati / zi, atunci va primi respectivul comision.
- salariul minim pe care poate sa il castige angajatul este de 645 lire / luna, daca vinde de doar de 150 lire / zi. Aceasta vanzare de 150 lire / zi este minimul cerut de angajator ca si targhet pentru primele 3-4 saptamani. Daca dupa trecerea a 3-4 saptamani angajatul nu reuseste sa depaseasca acest targhet atunci este posibil ca angajatorul sa il concedieze in conditiile in care apreciaza ca vanzatorul a tratat cu indiferenta postul,nu a fost amabil cu clientii, a avut o atitudine comoda la locul de munca;
- un angajat mediu vinde de minim 300-450 lire / zi, deci castiga intre 1320-1980 lire / luna.
- contract pe minim 6 luni, cu posibilitate de prelungire;
- plecare in maxim 2 saptamani din momentul selectiei;
- se face pregatirea angajatului inainte de inceperea muncii
- se asigura cazarea la pretul de 70 lire/saptamana.