URGENT! Familie selecteaza BONA cu ITALIANA!

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

CANDIDATII POT ALEGE OPTIUNEA DE PLATA A TAXELOR DE MEDIERE DIN SALARIU !!!

URGENT familie din UK selecteaza bona care sa stie italiana. Familia este de origine italiana si persoana selectata va trebuii sa aiba grija de un baiat de 12 ani care are nevoie sprijin, atentie si multa grija, avand in vedere ca mama lui a decedat recent.

- ingrijirea copiilor familiei gazda, de a-i duce si aduce de la scoala sau gradinita, dupa caz, de a-i hrani, de a va juca impreuna cu ei si de asemenea de a face menaj usor in casa, adica sa stergeti praful, sa dati cu aspiratorul, lucruri pe care oricum le faceti si acasa.

Program de lucru: 7-8 ore/zi; 6 zile /saptamana;

Durata contractului de angajare: 12 luni cu posibilitate de prelungire;

Alte detalii:
- persoana selectata are posibilitatea de a face ore suplimentare in cadrul familiilor din cartier astfel crescandu-si castigul.

CERINTE

- persoana selectata trebuie sa fie muncitoare, decenta, cu bun simt si intelegatoare.
- se cere limba italiana si engleza la nivel mediu.

ACTE NECESARE LA DOSAR:

·2 poze tip pasaport cu zambet si cateva poze cu copii (fond deschis)
·2 referinte in limba engleza (una de ingrijire a copiilor – > 2 ani experienta ingrijire, una despre personalitatea aplicantului – de la angajator sau scoala), redactate la calculator si semnate.
·Scrisoare “Dear Family” redactata la calculator si semnata
·Adeverinta medicala de la medicul de familie - clinic sanatos
·Cazier judiciar
·Copie - diplome de studii (ex: bacalaureat)
·Copie – pasaport (valabil minim 1 an)
·Copie - buletin/carte identitate
·Copie - carnet de conducere auto (daca exista)
·Daca exista, copie - curs de prim ajutor sau curs de Cruce Rosie

COSTURI PROGRAM:

- Comision de mediere - In functie de momentul pe care il alegeti pentru plata acestui comision, alegeti una din variantele de mai jos care considerati ca va avantajeaza mai mult:

VARIANTA 1: 270 Lire Sterline - Daca se plateste la semnarea contractului de mediere, in urma sustinerii interviului si acceptarii in program.
VARIANTA 2: 324 Lire Sterline - Daca se plateste la semnarea contractului cu familia gazda, inainte de plecarea din tara.
VARIANTA 3: 432 Lire Sterline - Daca se plateste din primul castig.
VARIANTA 4: 540 Lire Sterline - Daca se plateste in 3 rate lunare, din castigul lunar, cate 180 Lire Sterline / luna.

- ~200 – 250 euro – Costul biletului de avion Romania-Marea Britanie (costul biletului poate varia in functie de perioada din an in care se pleaca).