Support Worker

Tjobs SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru unul din clientii nostri din Anglia suntem in cautare de Support Worker. Candidatii trebuie sa aiba grija de copii si tineri cu probleme mentale/dezabilitati/autism/comportament provocator.

Responsabilitati
– munca in echipa eficienta cu restul personalului;
- contributia la buna functionare a programelor;
- ofera indrumare, sprijin si incurajare intr-o varietate de setari, inclusiv la sala de clasa si la activitatile din afara ariei care sa permita persoanelor din grija plasamentului sa se dezvolte prin acordarea de sprijin fizic si emotional;
- asigurarea unui mediu fericit de ingrijire;
- cunoaterea procedurilor si a politicii interne;
- sa ramana vigilenta si sa faca tot posibilul pentru a proteja pacientii de la abuz de natura fizica, emotionala, sexuala, financiara sau institutionala;
- raportarea oricarui incident de acest fel la care s-a participat, de care s-a auzit sau care ar fi suspect;
- identificarea si propunerea nevoilor de training pentru a dezvolta propria practica in procesul de evaluare si supraveghere;
- folosirea unui nivel corespunzator de confidentialitate in cazul in care se primesc informatii cu caracter personal atat cu privire la studenti cat si la angajati;
- contribuirea pe deplin la eficientizarea lucrului in echipa prin eforturi de a construii si a mentine relatii pozitive;
- luarea masurilor corespunzatoare in caz de urgenta.

CERINTE

– abilitati bune de comunicare;
- experienta in domeniul sanatatii cu oameni dificili;
- cunoasterea limbii engleza la nivel comunicativ – scris si vorbit.
Alte informaţii
Locatia este un complex cu mai multe case a cate 4 dormitoare. In incita complexului exista si scoala unde se organizeaza programe educationale si sportive.
Cazarea nu este asigurata insa angajatorul ofera suport in gasirea unei locuinte convenabile.
Contractul este pe perioada nedeterminata.

CUNOSTINTE DE LIMBA ENGLEZA LA NIVEL BUN ESTE UN CRITERIU OBLIGATORIU!

BENEFICII OFERITE

Candidatii primesc ca si beneficiu o masa pe zi in timpul programului de munca.

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.