soferi TIR in UK

BRAINS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Brains Consulting recruteaza:

SOFERI TIR UK (NORD-EST)

Locatie: UK, zona de nord-est
Numar Locuri vacante: 20
Tip post: Full time, Nr. de ore/sapt: minim 40

Recrutam soferi TIR pentru a lucra EXCLUSIV in UK, contract norma intreaga, pe perioada nedeterminata.

In principal, munca va fi de livrare si colectare de produse la nivel regional.

Activitatea zilnica a soferilor implica si manipularea paletilor pentru livrarea produselor.

Un vehicul de 18 tone descărca in mod normal la un punct de livrare/zi.

Munca in tura de noapte implică transport cu remorca de la sediul firmei la oricare dintre următoarele destinații și apoi se întorc la firma:

Manchester
Leicester
Rugby
Glasgow
Ketterin

Avem urmatoarele tipuri de locuri vacante pentru soferii de TIR:

1. Camioane articulate 44 tone - colectare locala si livrare de paleti.
£90.89/brut pe zi + £5.00/zi alocatie hrana (Luni - Vineri)

2. Camioane articulate 44 tone - Trunking de noapte (până la 550 km pe noapte)
£104.17 /brut pe noapte + £5.00/zi alocatie hrana (Luni - Vineri)

3. Camioane 18 tone - colectare locala si livrare de paleti.
£85.32 /brut pe zi + £5.00/zi alocatie hrana (Luni - Vineri)

4. Camioane 7.5 tone - colectare locala si livrare de paleti.
£80.76 /brut pe zi + £5.00/zi alocatie hrana (Luni - Vineri)

Programul zilnic aste de la 07.30 pana la 17.30, dar vor fi zile in care programul va fi mai scurt si zile in care programul va fi mai lung (maximum 12 ore).
In medie, tura de lucru va fi intre 10 si 11 ore, depinde de incarcatura.
Programul zilnic include si pauzele.

- Se ofera sporuri pentru munca in weekend, sporuri pentru lucrul de sarbatori, zilele libere legale.

ESTE OBLIGATORIE EXPERIENTA MINIM 1 AN!!!

CERINTE

- Nivel MEDIU limba engleza. (cunostinte de nivel B1 a limbii engleze). Persoanelor selectate le vom pune la dispozitie materiale specifice in limba engleza.
- ATENTIE!!! Inainte de angajare se va sustine un interviu in limba Engleza cu angajatorul in care se verifica cunostintele conversationale ale candidatului.

FIRMA BRAINS CONSULTING NU PERCEPE TAXE SI COMISIOANE DE LA APLICANTI !!!!

BENEFICII OFERITE

Cazarea si transportul sunt suportate de fiecare candidat, in parte.
CAZAREA: Angajatorul ofera consultanta in gasirea unui apartament/casa/camera de inchiriat. Acest lucru poate implica 3 sau 4 soferi care sa inchirieze o casa sau inchirierea de catre fiecare sofer de camere individuale.

Plata chiriei este suportata de angajat.

Costul aproximativ de închiriere a unei case în zona pentru a găzdui până la 4 persoane ar fi £ 500.00 pe lună , plus costul utilitatilor (electric , gaz , etc.).

Transportul pana in UK este suportat de fiecare candidat selectat.

Brains Consulting este o firma acreditata de consultanta in resurse umane, specializata pe servicii de personal: recrutare si selectie de personal, consultanta in resurse umane si executive search.

Brains Consulting ofera in special locuri de munca in strainatate in domeniile: medical, IT si inginerie.