Scrub Nurse

Business Activ Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam SCRUB NURSE pentru spitale din sistemul NHS

Locatie Marea Britanie /Londra

Bloc Operator- candidates with experience in the Scrub Surgical MUST have 3 years of full time

Ce inseamna SCRUB NURSE???

Scrub nurses are responsible for preparing and correctly transferring sterile instruments to surgeons during a surgical procedure. During an operation, scrub nurses also help monitor patients’ conditions. Before an operation, scrub nurses organize sterile drapes and prepare sterile fluids and monitoring machines. When opening packages of instruments, they must make sure sterile instruments do not touch a non-sterile surface.

CERINTE

Conditii de recrutare:

Obligatoriu : minimum 3+ ani de experienta pe sectia de anestezie ( este necesar sa lucrati si in prezent),

- Studii recunoscute: Absolvent de Facultatea 3 ani, Absolvent de colegiu sanitar 3 ani, Absolvent de Scoala postliceala cu un an echivalare .

- Acte dovedidoare : Diploma de Asistent Medical Generalist + Certificat de Conformitate sau recomandare de la Ministerul Sanatatii,Certificat de Membru la OAMMR,

- Cunostinte medii spre avansat de limba engleza scris si vorbit,

- Full NMC registration –PIN number, (Nursing and Midwifery Council, Colegiul asistentilor din Marea Britanie),

- Fara abateri de la lege sau sanctiuni la locul de munca,

BENEFICII OFERITE

Oferta:

- Perioada contractului:

§ permanenta – perioada cel putin un an de zile sau perioada nedeterminata,

- Salariul cuprins intre 21.000- 30.000 de lire sterline pe an,

- Se lucreaza in medie 40 de ore pe saptamana

- Asigurari sociale,

- Asigurari medicale,

- Cazare asigurata de angajator contra cost,

- Ore suplimentare ,

- Concediu platit,

- Bonusuri- prime de concediu,

- Transportul se plateste de fiecare candidat in parte,

- Se ofera training intre 4-6 saptamani de catre angajator,

- Permis de munca ,

- Asistenta in pregatirea documentelor pentru obtinerea permisului de munca si a accession worker card

Business Activ Consult este o firma de consultanta in domeniul afacerilor si resurselor umane.

Serviciile noastre sunt special concepute pentru a se adapta tuturor solicitarilor intr-o piata in continua dezvoltare in care concurenta este din ce in ce mai acerba iar nevoia promovarii valorilor este in continua crestere.