Operatori CNC/inspectori

Tjobs SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru o companie din Anglia care se ocupa cu confectionarea de componente pentru industria de petrol si gaze, cautam 2 operatori strung CNC, 2 operatori freza CNC, 2 inspectori calitate.
Se va lucra dupa un design/plan prestabilit, cu otel inoxidabil, in serii mici cu tolerante de ,012mm.

Responsabilitati:

- Operarea strungurilor de la MNB Doosan, Puma, Mori Seiki;
- Operarea frezelor Hartford vertical mc, Soraluce, Correa bed mills;
- Se va lucra pe strunguri cu 3 axe;
- Sa fie capabili sa utilizeze toate resursele tehnice necesare pentru realizarea unor constructii precise;
- Inspectorii trebuie sa verifice conformitatea pieselor;

CERINTE

- Experienta minim 10 ani pe o pozitie similara;
- Cunostinte de limba Engleza – la un nivel conversational;
- Cunostinte de operare strung CNC /pe freza CNC ;
- Cunostinte sisteme Fanuc si Heidenhein
- Se cauta persoane care sunt capabile sa produca/sa inspecteze serii mici (5-10 piese) si piese unicate si mari (de pana la 4 m lungime si 400 mm diametru) cu o acuratete de 12 mm;
- Materiale folosite: otel inoxidabil ( Inconell)
- Se cauta o persoane: responsabile, organizate, care sa aiba cunostinte minime de programare CNC;

BENEFICII OFERITE

- Se vor lucra 38 ore/saptamana + ore suplimentare;
- Venitul total net este de 1500 – 2000 Lire/Luna;
- Transportul asigurat;

Alte informaţii:

NU SE PERCEPE COMISION!

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.