Live-in carer(Ingrijire persoane varstnice la domiciliu)U.K.

MS WRANGHEL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Interviu direct cu Angajatorul-Bucureşti 27 Mai 2015!
Post: Live-in carer/îngrijire persoane vârstnice la domiciliu în U.K.

Nu există comisioane, taxe de plasament, de mediere sau alte costuri ascunse !

Pachetul postului:
- Contract de munca pe perioada nedeterminata cu o Companie specializata in Healthcare din Anglia.
- Salariu intre 400lire-550lire/sapt.
- Training oferit gratuit de catre Compania Angajatoare pe durata a 5 zile in Anglia(Londra),unde beneficiati de cazare,1 masa/zi, material didactic si un training in domeniul healthcare 8h/zi.
- Cazare +masa asigurate gratuit la domiciliul rezidenţilor
- Program flexibil de munca (de exemplu 4 saptamani munca,2 saptamani libere sau 8 saptamani munca,2 saptamani libere;sunt posibile diferite combinatii in functie de necesitati clientilor si angajatului)
- majoritatea clientilor companiei specializate in healthcare sunt persoane cu varste intre 40-90 ani cu nevoi speciale (persoane post operatorii, cu diabet, inceput de Dementa, Parkinson etc)
Un live-in carer va locui la domicliul rezidentului si va trebui sa-l ajute cu (igiena zilnica,cumparaturi, menaj,gatit,vizite la medic,plimbari,etc

CERINTE

-nivel mediu limba engleza scris si vorbit.
-nu este necesara experienta in domeniu deoarece angajatorul ofera training fiecarui angajat;

BENEFICII OFERITE

Training+masa+cazare asigurate gratuit in Anglia de catre Compania Angajatoare

M.S. WRANGHEL a fost fondata 1994 in Romania si are ca obiect de activitate plasarea fortei de munca si promovarea programelor de schimb cultural si educational si perfectionarea profesionala in intreaga lume.