infirmieri la domiciliu in UK

BRAINS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

BRAINS CONSULTING recruteaza:
INFIRMIERI ingrijire la domiciliu in UK

Selectam personal in domeniul asistentei medicale la domiciliu in Marea Britanie.
Locatii: West Berkshire, Reading
Posturile sunt destinate atat persoanelor fara experienta, dar interesate sa lucreze in domeniu, cat si persoanelor cu experienta.
Se ofera contracte de munca sigure si stagiu de pregatire profesionala inainte de inceperea muncii.
Responsabilitati:
-activitati specifice unui infirmier (spalat, imbracat etc)
-oferirea de suport psihic si fizic persoanelor varstnice
-pregatirea meselor pentru pacienti
-administrarea medicamentelor
-operatiuni de uz casnic ( ex: stergerea prafului, spalare, aspirarea, pastrarea curateniei in incapere)
-vizite la domiciliul pacientilor
-tratarea tuturor persoanelor cu respect și demnitate și asigurarea de servicii echitabile

CERINTE

Cerinte:
- Nivelul de limba engleza conversational
- Experienta nu este obligatorie, insa o intelegere buna a rolul este necesara
- Nu se solicita studii in domeniu; Educatie: Liceu/Scoala profesionala
- permis categoria B – OBLIGATORIU

BENEFICII OFERITE

OFERTA:
- Plecari rapide
- Se lucreaza minim 40 ore/ sapt, dar de regula se ajunge la cca. 60 ore/ sapt ceea ce duce la un castig lunar substantial
- Toti candidatii se bucura de un stagiu de pregatire ce implica si lectii de condus pentru a se acomoda cat mai repede la locul de munca
- Se ofera masina de serviciu. Compania va va pune la dispozitie masina, card de aprovizionare cu combustibil pentru deplasarile la domiciliul pacientilor. Asigurarea masinii este platita de Companie.
- Distanta care trebuie parcursa cu masina intre clienti este in principiu de 15-30 min. astfel avand posibilitatea sa aiba un program destul de stabil si activ
- Cazare locala pre-identificata si pre-platita
- Salariu: £8.15 brut/ora. De regula se castiga intre 1.300-1.900 GBP/ luna in functie de perioada si numarul de ore lucrate
- Tarife de inscriere si mediere ZERO
- Pot fi acceptate si persoanele peste 45 de ani
- Cazare pentru prima luna pre-achitata de angajator (se va deduce ulterior din salariul angajatului). Ulterior, cazarea este platita de catre angajat (costuri lunare intre £300 – 400/luna, cu cheltuieli incluse.

Transportul Ro – UK este platit de catre candidat.
- Posibilitate de promovare la locul de munca pe post de senior + Dezvoltare profesionala continua la locul de munca
- Training GRATUIT in primele 2 saptamani! In aceasta perioada veti fi platit cu £260/saptamana..
- Acces la schema de pensionare

FIRMA BRAINS CONSULTING NU PERCEPE TAXE SI COMISIOANE DE LA APLICANTI !!!!

Brains Consulting este o firma acreditata de consultanta in resurse umane, specializata pe servicii de personal: recrutare si selectie de personal, consultanta in resurse umane si executive search.

Brains Consulting ofera in special locuri de munca in strainatate in domeniile: medical, IT si inginerie.