Domiciliary Care Assistant (£8.00 - £9.00/ora) - Hertfordshire,UK - Deplasare cu masina firmei - Fara comision

OC Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru partenerii nostri din UK, cautam Domiciliary Care Assistants, dornici sa lucreze pentru o companie ce ofera servicii de ingrijire adulti si batrani in Hertfordshire, UK.

Principalele responsabilitati la locul de munca sunt urmatoarele:
- postul presupune deplasarea la domiciliul clientilor, folosind masina companiei
- asigurarea ca rezidentii primesc cel mai inalt standard de ingrijire
- asistenta si ajutor in schimbarea hainelor, hranire si deplasare
- activitati de curatenie
- suport moral

CERINTE

Carnet de conducere, categoria B

Pentru a fi luat in considerare pentru aceste posturi, trebuie sa cunoasteti limba engleza la nivel mediu (interviurile au loc in limba engleza).

Reprezinta avantaj daca aveti cursuri/studii/experienta in asistenta sociala, kinetoterapie, masaj terapeutic, infirmierie, etc. insa, persoanele FARA EXPERIENTA sunt binevenite sa aplice intrucat se ofera TRAINING.

BENEFICII OFERITE

Contractele sunt permanente, se lucreaza pana la 50-70 ore/saptamana

- Salariul brut este £8.00/ora de Luni pana Vineri si £9.00 in weekend
De exemplu:
- pentru 50 de ore lucrate, salariul NET variaza intre £1425 - £1572/luna
- pentru 60 de ore lucrare, salariul NET variaza intre £1661 - £1837/luna

- Compania ofera masina de serviciu si £0,20/mila
- Cazarea este asigurata de angajator si costa intre £70-100/saptamana
- 28 de zile de concediu platit
- Training-uri
- Sprijin in deschiderea contului bancar si asistenta in vederea aplicarii si obtinerii NINO
- Sprijin oferit pe toata perioada contractuala

NU percepem comision nici inainte nici dupa inceperea activitatii!

DESCRIEREA FIRMEI

We provide consultancy activities.
From the beginning of every relationship, our mission is to deliver outstanding costumer services and to build enduring partnership relations.
We strive to be considered reliable and professional partners by providing Staffing Consulting Services and maximizing business opportunities for both clients and candidates.