Contracte legale in azile private Anglia

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- se ocupa in principal cu asigurarea confortului batranului asistat,
- asistarea alimentatiei si administrarea alimentelor acestuia,
- acordarea ingrijirilor igienice (imbaiere)
- mobilizarea si transportul,
- supravegherea starii de sanatate,
- respectarea si aplicarea prescriptiilor medicale,
- acordarea primului ajutor,
- gestionarea resurselor alocate,
- asigurarea conditiilor igienico-sanitare,
- completarea fisei de ingrijire a persoanei asistate.

CERINTE

La acest program pot aplica persoanele care:
- au varsta intre 18 - 50 ani (exceptie intre 50 - 55 ani, pentru cei cu lb. Engleza foarte buna);
- au cunostinte de nivel cel putin conversational - limba engleza;
- nu au cazier judiciar;
- sunt clinic sanatoase atat fizic cat si psihic;
- nu este necesara experienta, dar constituie avantaj.

BENEFICII OFERITE

Masa :Este oferita gratuit de majoritatea angajatorilor in cadrul azilului odata cu mesele oferite celor rezidenti. Exista si cazuri in care angajatorul nu ofera masa, insa aceste cazuri sunt foarte rare.Nu necesita calificare si nici experienta. Inainte de inceperea muncii se face un curs intensiv de pregatire in Anglia.