CARE ASSISTANT- INGRIJITORI BATRANI SI INFIRMIERI ANGLIA

EUROLIFE CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Posturi CARE ASSISTANT / INGRIJITORI BATRANI - Azile si clinici de geriatrie (inclusiv nursing home-uri)din Marea Britanie.

Ingrijitor batrani - Care Assistant :
Este o persoana care are grija de batrani sau persoane cu disabilitati, cel mai adesea in spitale / azile de specialitate. Inainte de a opta pentru jobul de infirmier/a trebuie sa cunoasteti responsabilitatile si implicatiile unui astfel de job.

Responsabilitatile Care Assistant-ului/ Infirmierului :

Care Assistant -ul se ocupa in principal cu asigurarea confortului batranului asistat, asistarea alimentatiei si administrarea alimentelor acestuia, acordarea ingrijirilor igienice (imbaiere) mobilizarea si transportul, supravegherea starii de sanatate, respectarea si aplicarea
prescriptiilor medicale, acordarea primului ajutor, gestionarea resurselor alocate, asigurarea conditiilor igienico-sanitare, completarea fisei de ingrijire a persoanei asistate etc.

Salarizarea minima este de:

6.08 Lire Sterline Brut / Ora - pentru persoane cu experienta, fara calificare.

6.20 Lire SterlineBrut / Ora - pentru persoane cu experienta si calificare.

Numar de ore minim pe saptamana : 40 ore /saptamana

Se fac ore suplimentare in functie de necesitatile angajatorului.

Durata: contract minim 1 an.

Locatii : Azile /Clinici in Essex, Sussex, Devon, Gloucester etc. In prezent exista pozitii si in partea nordica.

Cazare:
Este asigurata de angajator insa chiria si utilitatile sunt platite de candidat. Cheltuielile pentru utilitati (apa, gaze, electricitate, gunoi etc.) se ridica la aproximativ 200-250 Lire/ luna.

Masa :
In general este oferita de majoritatea angajatorilor in cadrul azilului odata cu mesele oferite celor internati .

CERINTE

Candidatul ideal:

- Fara antecedente penale (se cere cazier judiciar);
- Clinic sanatos
- Cunosc limba engleza la nivel mediu/conversational sau avansat.
- Sociabilitate, rabdare, maleabilitate, adaptabilitate
- Experienta in domeniul asistentei sociale /ingrijire batrani/persoane cu dizabilitati
- Varsta intre 22-50 ani

BENEFICII OFERITE

Ore suplimentare platite
Concediu anual de 22 de zile
Asigurari sociale si medicale platite
Mediu de lucru placut
Contractele pot fi mai lungi de 1 an.
Obtinere Yellow Card si Blue Card.

Cine suntem?

Agentia noastra este una din cele mai mari companii de recrutare personal din Romania .Infiintata in anul 2005 si are ca obiect de activitate selectia si plasarea fortei de munca pe plan intern si extern, cat si de dezvoltare a programelor culturale in Europa .

Dispunem de personalul necesar in domeniu psihologic, juridic , resurse umane , cat si de experienta profesionala , acumulata pana in prezent ce reprezinta cu succes interesele si activitatea Eurolife Consulting Colaboram cu angajatori din Marea Britanie, Grecia si Cipru , Spania, Franta, Sua si Olanda pentru a oferi locuri de munca pentru persoane calificate in domeniul medical si hotelier . De asemenea punem la dispozitie programe de internship si practica profesioanala platita in domeniul hotelier pentru studenti si tineri absolventi, pe durata sezonului de vara in Grecia , Cipru si Spania. Fiecare client va fi asistat permanent de consultantul personal .

Cei care aplica pentru aceste posturi vor primi raspuns in cel mai scurt timp iar candidatii compatibili vor fi programati la interviu online sau la sediu in Bucuresti.

WWW.EUROLIFE-CONSULTING.RO

AGENTIE DE SELECTIE SI PLASARE FORTA DE MUNCA ACREDITATA DE ITM

Cei care aplica pentru aceste posturi vor primi raspuns in cel mai scurt timp iar candidatii compatibili vor fi programati la interviu in Bucuresti.

Ne puteti contacta si dumneavoastra la:

Tel:0213108369 /0722925341 Tel/ Fax: 0213108370
sau email : contact@eurolife-consulting.ro