Brutar/patiser/cofetar incepator

Bakery Wembley

Job expirat

RESPONSABILITATI

V-ati dorit sa gatiti in mod original?
V-ati dorit vreodata sa faceti lucruri exceptionale si originale dar nu ati avut ocazia?
Aveti propriile retete pe care doriti sa le incercati?
Sunteti o persoana optimista care nu se fereste sa greseasca si nu se teme de nou?
Daca da, atunci veti face echipa buna cu noi.

In curand vom deschide in Wembley Londra o cafenea ce va vinde si produse de brutarie, patiserie si cofetarie. Veti avea ocazia sa lucrati alaturi de persoane talentate intr-un mediu international in care engleza, franceza, romana, etc. sunt cateva din limbile vorbite in mod curent. Suntem obisnuiti sa invatam unii de la altii, asadar persoanele vanitoase, arogante, ce nu sunt obisnuite sa impartaseasca din experienta si cunostintele personale nu isi au locul linga noi.

Suntem flexibili si intelegatori. Orice poate fi discutat (nu negociat) in concordanta cu disponibilitatea, experienta si contributia dumnevoastra. In ce priveste salarizarea nu exista un plafon.

Produsele vor fi obtinute din ingrediente de baza nemodificate genetic, totul va fi natural, asa cum gateau bunicii nostrii.

CERINTE

In plus celor mentioante, umatoarele aptitudinii sunt de dorit (desi pina la urma totul se invata):
- cunostinte de igiena si securitate in alimentatie;
- intelegerea alergenilor;
- cunostinte de baza in panificatie: fabricarea aluatului pe baza de drojdie, a brioselor, si a strudelelor (nimic complicat);
- abilitatea de a decora produsele de panificatie si cofeterie;

Trimiteti o scrisoare de intentie pesonalizata si un CV la: recruitingwembley@gmail.com

DESCRIEREA FIRMEI

Coffee shop/Bakery/Pastry in London Wembley