Au Pair U.K.

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Programul Au Pair UK este un program de schimb cultural adresat tinerilor din intreaga lume , cu varste cuprinse intre 18 si 27 de ani, care doresc sa cunoasca cultura si traditiile din UK, locuind o anumita perioada de timp in aceasta tara, intr-o familie traditionala ajutand la ingrijirea copiilor si/ sau treburi domestice.

CERINTE

• Scrisoare de prezentare in engleza (Dear Family letter) va vom furniza noi un model;
• Doua referinte (va vom furniza noi modelul);
• Un formular de aplicare (vi-l furnizam noi) ;
Va vom pune la dispozitie modele pentru documentele de mai sus.
• 2 poze tip pasaport
• Cazier judiciar ( tradus in lb. engleza) ;
• Adeverinta medicala ( tradus in lb. engleza) ;
• Copie dupa B.I. / C.I si Pasaport;
• Copie certificat de nastere;
• Copie dupa diploma ultimei scoli absolvite;
• Copie dupa carnet de munca (daca detineti).

BENEFICII OFERITE

- pana la 600 GBP (inclusiv extrajob) ; de obicei se ofera 75-100 lire/saptamana (in functie de program);(si in functie de familie)
- posibilitatea de a gasi extra jobu-ri(baby sytting,menaj, pet sitting) platite cu aproximativ 6-10 GBP/ ora.