Au Pair pentru familii din UK!

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania Euro Staff Solution recomanda Programele de Au Pair in Anglia tuturor persoanelor interesate, chiar daca nu au calificare sau experienta.

Castigul minim incepe de la 100 Lire sterline/saptamana si ajunge in jur de 150 Lire sterline/saptamana, in functie de familia gazda.

Va prezentam mai jos cateva dintre ofertele actuale pe care agentia noastra de recrutare vi le pune la dispozitie la familii gazda din Anglia:

1. Familie cu 3 copii (3, 7 si 9 ani) ofera un salariu de 500 lire sterline/luna. Se cere Permis de conducere cat. B.
2. Familie cu un copil (5 ani) ofera un salariu de 110-130 lire sterline/saptamana. Se cere Permis de conducere cat. B.
3. Familie cu doi copii (6 si 8 ani) ofera un salariu de 100 lire sterline/saptamana.
4. Familie cu 3 copii (2,4 si 6 ani) ofera un salariu de 130 lire sterline/saptamana.
5. Familie cu doi copii (8 si 16 ani) ofera un salariu de 120-150 lire sterline/saptamana.

Responsabilitati:
Principalele dumneavoastră RESPONSABILITATI constau în a îngriji copii familiei gazdă, de a-i duce şi aduce de la şcoală sau grădiniţă, după caz, de a-i hrăni, de a vă juca împreună cu ei şi de asemenea de a face menaj uşor în casă, adică să ştergeţi praful, să daţi cu aspiratorul, lucruri pe care oricum le faceţi şi acasă.

Program de lucru: 35-45 ore/saptamana

Beneficii:
- Cazarea si masa asigurate GRATUIT in cadrul familiilor gazda;
- Se lucreaza intre 35 – 45 ore/saptamana, in functie de necesitatile familiei gazda;
- Se castiga o remuneratie intre 100-150 lire sterline/saptamana;
- Castigati bani, fără a avea statutul de angajat, ci de membru al familiei;
- Sansa de a va perfectiona nivelul limbii engleze, urmand cursuri de invatare/perfectionare la diverse institutii de invatamant din zona unde veti locui;
- Plecari rapide in maxim 2 saptamani de la inscriere

CERINTE

Pentru programul Au Pair candidatele trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:
- varsta maxima 27 ani, inclusiv
- necasatorita si fara copii
- cunoasterea limbii engleze la nivel de conversatie
- sa nu mai fi fost Au Pair in Marea Britanie
- cazier curat
- constituie avantaj detinerea unui permis de conducere categoria “B”.

BENEFICII OFERITE

Costurile suportate de candidat:

Tarif de procesare a dosarului: 20 lire sterline – se plateste la inscriere.

Taxa de mediere: 500 lire sterline - se plateste dupa primul castig, insa candidatii pot avea posibilitatea de reducere a acestui tarif si anume 250 Euro (beneficiind astfel de o reducere de 25%), daca aleg sa plateasca la semnarea contractului de munca cu angajatorul, inainte de plecarea din tara.

Bilet de avion.