ASISTENTI MEDICALI GENERALISTI - MAREA BRITANIE

EUROLIFE CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

www.eurolife-consulting.ro

Posturi ASISTENTE MEDICALE / ASISTENTI MEDICALI in cadrul clinicilor private din Marea Britanie.
Timp de lucru: 8 ore minim / schimburi. Se vor face ore suplimentare in functie de disponibilitate.

- Salarizare : intre 10.62 si 12.00 Lire sterline ora/ brut (~20.000-24.000 Lire sterline brut /an)

- Aproximativ 48 ore saptamanal.
- Durata: contract minim 1 an.
- Cazare oferita contra cost aproximativ 200 Lire sterline/luna incluzand si utilitati.
- Masa asigurata in functie de Clinica/spital.

Responsabilitati: Specifice postului.Asistentul Medical Generalist se ocupa in principal cu asistarea medicului la efectuarea investigatiilor clinice, efectuarea explorarilor functionale, realizarea investigatiilor paraclinice uzuale, programarea pacientilor pentru investigatii de specialitate, administrarea tratamentelor, interventii in situatii de urgenta, monitorizarea starii pacientului, completarea documentelor de evidenta a medicamentelor, de evidenta a pacientilor si de observatie clinica medicala, prevenirea crearii focarelor de infectie, sterilizarea instrumentelor si a materialelor, administrarea medicamentelor si a materialelor consumabile, asigurarea conditiilor igienico - sanitare generale la locul de munca, precum si asigurarea conditiilor necesare desfasurarii tratamentelor si recoltarilor.

CERINTE

- Detin diploma de asistenta medicala.
- Cunosc limba engleza la nivel mediu/conversational
- Nu au cazier judiciar.
- Detin Certificat de Conformitate de la Ministerul Sanatatii sau pot obtine acest certificat.
- Consituie avantaj detinerea PIN de la NMC - UK. In cazul in care nu detineti , veti fi indrumat/a sa obtineti acest PIN (obtinerea dureaza aproximativ 4-16 saptamani)

BENEFICII OFERITE

Ore suplimentare platite
Concediu anual de 28 de zile
Asigurari sociale si medicale platite
Mediu de lucru placut
Contractele pot fi mai lungi de 1 an.
Asiguram asistenta pentru obtinerea PIN din partea NMC, pentru a putea lucra legal in UK ca si asistent medical

AGENTIE DE SELECTIE SI PLASARE FORTA DE MUNCA ACREDITATA DE ITM

Cei care aplica pentru aceste posturi vor primi raspuns in cel mai scurt timp iar candidatii compatibili vor fi programati la interviu in Bucuresti.

Ne puteti contacta si dumneavoastra la:

Tel:0213108369 / 0213108370
0722925341 ;0747911614
Tel/ Fax: 0213108370
sau email : contact@eurolife-consulting.ro