Asistent medical

TjobsRecruit

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru unul din clientii nostri din Anglia recrutam Asistenti medicali.
Locul de munca este la un camin de batrani. Persoanele cazate acolo au intre 70-80 de ani. Sunt case cu 22-23 de dormitoare, cate o persoana in fiecare.

Responsabilitati:
-monitorizarea permanenta a pacientilor;
-administrarea tratamentelor intravenos, intramuscular, sau oral;
-completarea si actualizarea permanenta a fisei de observatie a pacientilor;
-informarea pacientilor despre modul de utilizare a medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
-identificarea nevoilor pacientilor si formularea de recomandari competente;
-raportarea evolutiei starii de sanatate pacientilor, atat asistentului sef, cat si medicului specialist;
-raspunde pentru respectarea orelor de vizita si de odihna a pacientilor.

CERINTE

-absolvent al unei scoli de asistenti medicali;
-detinerea PIN number-ului pentru angajarea in UK;
-experienta de 3-5 ani cu persoane varstnice;
-cunostinte de limba engleza - fluent, scris si vorbit;
-abilitati bune de comunicare.
Alte informaţii
Angajarea se face in Anglia cu contract pe perioada nedeterminata din care o perioada de proba de 6 luni.
Cazarea nu este asigurata insa angajatorul sprijina candidatii in gasirea unei cazari bune.
Masa nu este asigurata insa se poate fi pusa la dispozitie contracost.
Programul de lucru este de 48h/sapt. in schimburi de zi si/sau de noapte. Exista posibilitatea de efectuare de ore suplimentare, maxim 24/sapt., platite suplimentar.
Contractele se primesc inainte de plecarea in UK.

NU PERCEPEM TAXE SI COMISIOANE!

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.