80 joburi - bucatari, cameriste, receptioneri, ospatari - hoteluri si restaurante Marea Britanie

Global Recruitment Center

Job expirat

RESPONSABILITATI

Outstanding hotel and restaurant vacancies in United Kingdom : 25 - 31 January 2012 --- for working opportunities in Romania, USA, Jersey please contact our consultants !

RECRUTAM : Ajutor Bucatar , Bucatar, Bucatar Coordonator, Bucatar Sef, Patiser, Cofetar, Receptioneri, Cameriste, Ospatari, Sefi de Sala, – angajare hoteluri , restaurante, gastro puburi din Marea Britanie

Pentru posturile de commis chef, demmis chef, chef de partie, sous chef si Head Chef DERULAM IN PERIOADA 01 -28 FEBRUARIE 2012 UN PROGRAM PILOT CARE PERMITE APLICANTILOR POSIBILITATEA ACOPERIRII COSTURILOR DE PLASARE IN TRANSE: sunt 3 pachete de tarifare ... mai multe detalii veti primi de la oricare din consultantii companiei noastre prin telefon sau email ! TARIFE REDUSE PENTRU BUCATARII CARE DETIN YELLOW CARD SAU BLUE CARD

CERINTE

DETALII CONTRACT
Contract si drept de munca (yellow card) in Marea Britanie pe o perioada de 1 an , cu posibilitatea prelungirii acestuia peste durata initiala !
Program de lucru de 40-45 ore/saptamana, 5 zile lucratoare/saptamana , concediu legal de 28 zile platit, asigurari de sanatate, cazare si masa asigurate !
Dupa 1 an de zile de la obtinerea Yellow Cardului poti opta pentru prelungirea contractului sau reinnoirii acestuia si obtinerea Blue Cardului cu drepturi depline de somaj, pensie, vechime in munca

SERVICII FURNIZATE :

- Evaluare, Screening, Verificare documentatie; asistenta redactare curriculum vitae
- Mediere contract de munca ( organizare interviu si semnare contract de munca)
- Servicii de informare, consiliere si identificare job pentru fiecare aplicant in parte
- Asistenta in procedurile de imigratie si pregatirea zborului catre locatia angajatorului;
- Asistenta pe timpul derularii contractului prin intermediul partenerilor din Marea Britanie

CRITERII DE SELECTIE:
Conditie esentiala pentru a fi selectat este EXPERIENTA in postul pentru care faceti aplicatia si ENGLEZA la nivel conversational (celor care au un nivel incepator le punem la dispozitie Ghiduri de conversatie pentru personalul din restaurante si Dictionare gastronomice explicative cu terminologia de baza utilizata in domeniu cat si definitia acestora, respectiv descrierea generala a preparatelor si ingredientelor considerate a fi cel mai frecvent intalnite;
Recrutam bucatari cu experienta in bucataria Internationala, continental europeana, italiana, mediteraneana, frantuzeasca, englezeasca, chinezeasca, japoneza, mexicana, etc

Recrutam bucatari cu experienta dobandita in tara sau strainatate, in restaurante, puburi sau hoteluri, moteluri, catering, vase de croaziera (Princes Cruises, Carnival Cruise Line, Grand Circle, Louis Cruise Line, etc), cluburi private din Statele Unite;

Durata plasament: cei care corespund criteriilor de selectie si eligibilitate (experienta, engleza, asteptari, competente, etc ) au posibilitatea semnarii unui contract intr-un termen de 1-2 luni de la sustinerea interviului.

Recrutam si bucatari – cofetari – patiseri cu experienta in Marea Britanie care au deja YELLOW CARD sau BLUE CARD ! pentru acestia avem rezervate joburi si salarii de exceptie !

Anual, zeci si sute de oportunitati de dezvoltare profesionala la orice nivel de CARIERA (de la entry level pana la nivel de management inclusiv), in orice DEPARTAMENT BUCATARIE (CALDA, RECE, FINE DINING si A LA CARTE, BUFET SUEDEZ, MAIN DINING SI EVENIMENTE, etc), orice PROFIL ORGANIZATIONAL (hoteluri 3-4-5 stele, restaurante, gastropub’uri, pub’uri si inn’uri ).

G&G RECRUITMENT - HOSPITALITY HR SPECIALISTS
OVER 10 YEARS EXPERIENCE IN: RECRUITMENT – SELECTION – CONSULTANTY – EMPLOYMENT AGENCY-HOTEL OPENINGS – IMMIGRATION – STAFF FOR EVENTS & OUTSOURCE STAFF – OVERSEAS RECRUITMENT – HEAD HUNTING – CHEFS JOBS
PERM - INTERN - TEMP JOBS IN ROMANIA-UK- JERSEY ISLAND - USA

BENEFICII OFERITE

www.ihrc.ro