ECONOMIST-DIRECTOR ECONOMIC IN ALGERIA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. constiinciozitate in raport cu sarcinile care-i revin;
2. raspunde de calitatea activitatii financiar contabile si de corectitudinea analizelor economice;
3. raspunde de mentinerea capacitatii de plata a societatii;
4. raspunde de efectuarea corecta si la timp a calculului drepturilor banesti ale personalului angajat al firmei;
5. indeplinirea la termen si in conformitate cu dispozitiile legale a obligatiilor fata de banci;
6. intocmirea lunara si in mod corect a bilantului contabil;
7. respectarea disciplinei financiar-valutare;
8. raspunde de calitatea raportarilor si a informarilor realizate de departamentul economic;
9. elaborarea si comunicarea la nivelul firmei a procedurilor de lucru in probleme de gestiune a patrimoniului;
10. raspunde de organizarea inventarierii patrimoniului;

CERINTE

-cunoasterea limbii franceze avansat scris si vorbit
-disponibilitate la relocare in Algeria
- conditii fizice ale muncii: munca de birou si santier
- program de lucru: 8 ore/zi conform normelor interne impuse de organizatie cu posibilitate de prelungire in functie de necesitatile departamentale/organizationale;
-deplasari: pe distante scurte sau medii(la diverse institutii publice financiare: banci, finante, etc...);
-posibilitate de prelungire peste program in situatii exceptionale (se precizeaza si acest aspect daca este cazul si/sau alte aspecte care fac referire la programul de lucru).