Dispecer birou postal

SC TOTAL POST SERVICES SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordoneaza distributia (sortarea, transportul si livrarea) trimiterilor postale
Solutioneaza cererile, reclamatiile si sesizarile clientilor
Verifica integritatea trimiterilor postale
Triaza trimiterile postale pe zone/cartiere si pe tipuri de servicii prestate de catre firma
Se asigura/verifica ca trimiterile postale cu confirmare de primire ajung la destinatar in zona alocata
Verifica rapoartele de livrare a trimiterilor postale
Planifica impreuna cu curieri rutele in vederea transportului si livrarii corespondentei
Promoveaza serviciile postale prin plasarea de anunturi , afise cu noile informatii privind serviciile postale si reglementarile in domeniu, pe panourile din cadrul biroului postal
Asigura gestionarea eficienta a mijloacelor fixe si obiectelor de inventar din dotarea biroului postal

CERINTE

Abilitati si aptitudini necesare:
dexteritate manuala
foarte buna organizare
abilitati functionaresti
capacitate decizionala la nivel mediu
constintiozitate, seriozitate
rigurozitate in realizarea sarcinilor
amabilitate

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv, tichete de masa, training

Companie activa la nivel national pe piata serviciilor postale.