DIRECTOR SUCURSALA

ALPHA BANK ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoana vizata va contribui efectiv la organizarea si conducerea activitatii sucursalei, la promovarea produselor, serviciilor si imaginii Alpha Bank in plan local, la coordonarea si motivarea unei echipe de profesionisti si identificarea oportunitatilor de dezvoltare a business-ului; el/ ea va identifica si propune solutii financiare adaptate nevoilor clientilor si va stabili / dezvolta relatii profesionale de durata cu acestia.

CERINTE

- Licentiat/a al/a unei facultati cu profil economic (studiile post-universitare in domeniile financiar, administrarea afacerii sau managementul riscului vor fi apreciate);
- Cel putin 5 ani experienta in domeniul bancar, dintre care min. 2 ani experienta profesionala, preferabil, intr-o pozitie similara;
- Cunostinte relevante de legislatie bancara si regulament BNR;
- Cunostinte extinse, corelate domeniilor financiar, credite si risc;
- Cunoasterea limbii engleze, scris si vorbit;
- Orientare spre clienti si atingerea prompta, intr-o maniera profesionista, a cerintelor acestora si a obiectivelor tinta, planificate;
- Excelente abilitati de coordonare, comunicare si relationare interpersonala;
- Gandire strategica si comportament/ atitudine profesional/a;
- Seriozitate, incredere in fortele proprii, responsabilitate, capacitate de indeplinire prompta a obiectivelor propuse in intervale temporale limitate.

Parte a ALPHA BANK Group, cel mai important grup financiar privat din Grecia, ALPHA BANK ROMANIA
a fost prima banca straina intrata pe piata romaneasca dupa 1989. Astazi, ALPHA BANK ROMANIA
este una dintre cele mai importante institutii din sistemul bancar romanesc. ALPHA BANK ROMANIA
ofera clientilor sai solutii inteligente si flexibile in scopul satisfacerii intr-o maniera prompta si individualizata
a solicitarilor acestora.

Toate CV-urile vor fi pastrate in conditii de confidentialitate. Doar candidatii ale caror aplicatii sunt selectate vor fi contactati pentru interviu.