Buyer produse congelate

Context Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participa si se implica activ in negocierea si incheierea contractelor cu furnizorii;
- Controleaza si monitorizeaza derularea contractelor cu acestia;
- Organizeaza raionul alocat, asigurand eficienta fluxului stabilit si aprobat de conducere;
- Organizeaza, conduce si controleaza activitatea de achizitionare a sortimentelor de produse tinand seama de cerintele clientilor si a pietei;
- Prospecteza piata si efectueaza studii privind preturile practicate pe piata la produsele similare;
- Analizeaza si stabileste portofoliul de produse care va fi achizitionat de la furnizorii alocati;
- Consolideaza si dezvolta portofoliul de furnizori, identificand oportunitatile de largire a numarului de furnizori si de produse care ar putea face parte din portofoliu;
- Face recomandari si stabileste prioritati de plata;
- Realizeaza corespondenta comerciala cu furnizorii;

CERINTE

- Experienta relevanta de minim 2 ani in piata specifica, FMCG
- Cunostinte legislative privind domeniul
- Cunostinte bune de operare PC
- Permis conducere, disponibilitate la deplasari
- Cunoaste piata specifica (furnizori, produse);
- Are foarte bune aptitudini de comunicare, negociere, raportare;
- Are aptitudini de analiza si sinteza, de culegere si prelucrare informatii;
- Este motivat de specificul postului si orientat catre atingerea rezultatelor.

BENEFICII OFERITE

Companie de recrutare, cauta Buyer produse congelate pentru o companie de distributie.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare