Broker - CONSULTANT FINANCIAR- ASIGURARI -OPORTUNITATE- Legea PENSIILOR TELEORMAN

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Colaborare cu o mare companie financiara din Europa.
Intermediaza toate serviciile de pe piata financiara.
Parteneriate cu institutii financiare (banci si societati de asigurari )

OPORTUNITATE Legea PENSIILOR
In intervalul 17 septembrie 2007-17 ianoarie 2008 va inregistra un adevarat boom, iar pentru noi va fi o OPORTUNUTATE nerepetabila de a reliza venituri FOARTE MARI.

Este vorba de sistemul OBLIGATORIU de pensii private. Dupa cum probabil stiti, prin legea 411 / 2004, s-a dispus ca, din contributia fiecarui angajat la CAS (9,5%), o parte (initial 2%) sa fie transferata obligatoriu din administrarea statului in administrare privata (cunoscut sub numele de Pilonul II).

Colaborator independent- BROKER- CONSULTANT FINANCIAR- ASIGURARI
- PART TIME
- FULL TIME

Se adreseaza:
- celor care doresc un venit suplimentar
- cariera
- celor ambitiosi -posibilitatea de a coordona o afacere.

CERINTE

CONSULTANTUL IDENTIFICA OPORTUNITATI
- Cunoasteti si întelegeti dorintele si nevoile clientilor dvs. si pe aceasta baza elaborati concepte privind asigurarea viitorului, de asigurari si investitii financiare
- Incheierea contractelor de asigurare, pensii private, fonduri educatie copii etc
- Persoana care isi doreste confort financiar si independenta in activitate!
- Sistem de avansare in cariera

Experienta in vanzari directe si in special in ASIGURARI/produse financiare este un mare avantaj;
Studii minim Liceul- Sudiile superioare sau aflate in desfasurare
- Ambitia de a învata si de a deveni un cât mai bun profesionist;
- Perseverenta in atingerea obiectivelor, abilitati de analiza si planificare;
- Spirit de echipa si personalitate dinamica.
- BUNE ABILITATI DE COMUNICARE, PLANIFICARE SI ORGANIZARE

BENEFICII OFERITE

SISTEM STRUCTUTAT DE CARIERA
Formare solida în cadrul unei concept de formare practic unic la nivel european
- O remuneratie atractiva si corespunzatoare prestatiei
- Sanse bune de promovare, în cadrul unui model de cariera
- pregatire gratuita
- diversificare venit prin premii, excursii strainatate
- program flexibil
- mediu propice dezvoltarii personale
-sansa de a avansa pe baza rezultatelor proprii