Agent Mobile Sales Force - zona Sud

UniCredit Tiriac Bank

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea clientilor potentiali
- Furnizeaza informatii clientilor / Non Clientilor, respectand procedurile Bancii
- Clasificarea clientilor in functie de criteriile de eligibilitate
- intocmeste dosarul de credit
- Ofera clientilor un serviciu adecvat, initiaza noi vanzari
- Asigura comunicarea cu privire la rezolutia asupra dosarului de credit
- Insoteste clientul in sucursala pentru semnarea conventiilor salariale sau a contractelor de depozit
- Realizarea target-ului de vanzari
- Atragerea unei categorii de clienti care sa asigure calitatea portofoliului din punct de vedere Fraud&Prevention si rata de default.

CERINTE

COMPETENTE GENERALE AGENT MSF:

- Orientare catre client
- Aptitudini de negociere
- Orientare spre rezolvarea problemelor
- Aptitudini de comunicare
- Abordare consultativa

BENEFICII OFERITE

Agentii MSF sunt Persoane Fizice Autorizate.
Au un comision fix conditionat de indeplinirea unui obiectiv minim plus comisioane aferente vinzarilor efectuate.

UniCredit Group este una din cele mai mari organizatii financiar-bancare din Europa, fiind numarul 1 pe piata bancara din Europa Centrala si de Est. UniCredit este prezent in 23 de tari, unde 170.000 angajati deservesc peste 40 milioane de clienti prin intermediul a 9,000 de sucursale.

UniCredit Tiriac Bank , membra a Unicredit Group este un important jucator pe piata bancara din Romania, cu active in valoare de 3,6 miliarde EUR, o retea de peste 140 sucursale, unde peste 2.600 de angajati vin in ajutorul a peste 600.000 de clienti.