Tehnician Service IT

SC Xoft Dev SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- asambleaza calculatoare sau depaneaza echipamentele IT intrate in service (calculatoare, imprimante, copiatoare)
- configureaza hardware si software echipamentele IT
- executa operatiuni de mentenanta pentru statii si servere
- executa operatiuni de instalare componente, diagnosticare defecte, inlocuire componente defecte pt PC / servere, imprimante, print-servere, retea ( switch-uri / routere ).
- instaleaza sisteme de operare( Windows, Linux).

CERINTE

Bune cunostinte hardware si software
- experienta practica in configurarea de retele, asamblare, service PC
- orientare catre client
- abilitati de comunicare si organizare a activitatii.
- atitudine proactiva si pozitiva.

BENEFICII OFERITE

Prezentate la interviu.

Xoft Dev a fost infiintat in anul 2010 in Alba Iulia si are ca obiect de activitate furnizarea de servicii in domeniul IT.
Compania noastra ofera service pentru orice echipament IT (hardware si software), Web Design, servicii de proiectare si intretinere retele de calculatoare ...
www.xoftdev.ro
office@xoftdev.ro