TEHNICIAN PREGATIREA FABRICATIEI - SIBIU

TRENKWALDER-SOBIS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam pentru clientul nostru, companie multinationala producatoare de componente electronice, o persoana pentru postul de TEHNICIAN PREGATIREA FABRICATIEI.
Principalele responsabilitati ale postului sunt :
- definirea si organizarea proceselor de fabricatie, a metodelor de lucru si a locurilor de munca;
- intocmirea si actualizarea permanenta a planurilor si documentatiilor specifice de lucru, determinarea si definirea timpilor de fabricatie;
- participarea la proiectele de transfer de produs si tehnologie;
- imbunatatirea continua a proceselor de fabricatie si a fluxului de productie, punerea in practica a rationalizarilor;
- elaborarea de instructiuni de lucru, scolarizarea personalului de deservire a masinilor si instalatiilor de lucru;
- implementarea planurilor de masuri rezultate din audituri,
- implementarea si urmarirea modificarilor de produs in fabricatia de serie, in conformitate cu termenele si cerintele clientului si a normelor tehnice definite.

CERINTE

- studii in domeniul tehnic: electronica/electromecanica;
- minim 1 an experienta de munca in pregatirea fabricatiei;
- cunostinte de baza privind normarea timpilor de lucru, optimizari privind reducerea timpilor de fabricatie si imbunatatirea productiei;
- bune cunostinte de limba engleza si/sau germana;
- excelente cunostinte operare PC-pachetul MS Office;
- abilitati de comunicare si atitudine proactiva.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- oportunitati de dezvoltare profesionala intr-o companie multinationala.

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA.
Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI.
Va asteptam la sediile noastre din Baia Mare, Bucuresti, Cluj Napoca, Iasi, Oradea, Sibiu si Timisoara.