SEF SECTIE TURNATORIE

U.C.M. Resita

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza colectivul serviciului, repartizand lucrarile in functie de personalul disponibil pe schimburi
- Intocmeste periodic rapoarte pentru superiorul ierarhic, in care prezinta stadiul si evolutia lucrarilor incredintate
- Defineste bugetul compartimentului si urmareste incadrarea in bugetul aprobat

CERINTE

- Studii superioare profil tehnic;
- Experienta relevanta ¿n productie (avantaj Turnatorie) si ¿n coordonarea unei echipe;
- Abilitati de planificare, organizare, orientare spre rezultate;
- Operare PC

BENEFICII OFERITE

- Tichete de masa
- Pachet salarial atractiv

Uzina Constructoare de Masini Resita este situata in municipiul Resita in partea de sud-vest a Romaniei, pe valea raului Barzava. Este cea mai mare intreprindere din Resita si judetul Caras-Severin.
Uzina Constructoare de Masini Resita este rezultatul unei indelungate experiente in domeniul constructiilor de masini in ceea ce priveste utilajul energetic, metalurgic, motoare Diesel si masinilor electrice. Activitatea principala a companiei consta in fabricarea de motoare si turbine (cu exceptia motoarelor pentru avioane, autovehicule si motociclete) – 2911 Cod CAEN.