Sef Departament Audit Intern - domeniul bancar - Sibiu

TRENKWALDER-SOBIS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam pentru clientul nostru care activeaza in domeniul bancar, o persoana pentru postul de Sef Departament Audit Intern.

Principalele responsabilitati ale postului sunt:
- planificarea, organizarea, coordonarea si controlul activitatii Departamentului Audit Intern;
- realizarea auditurilor in vederea evaluarii sistemului de control intern, a procesului de administrare a riscurilor semnificative si a proceselor de conducere din banca;
- urmarirea implmentarii recomandarilor formulate in rapoartele de audit;
- evaluarea acuratetei si a credibilitatii inregistrarilor contabile si a situatiilor financiare;
- evaluarea gradului de adecvare a nivelului fondurilor proprii ale institutiei;
- testarea operatiunilor si functionarii procedurilor specifice de control;
- evaluarea modul in care sunt respectate dispozitiile cadrului legal si a politicilor si procedurilor bancii.

CERINTE

- studii superioare in domeniul economic;
- minim 3 ani experienta in domeniul bancar;
- minim 2 ani experienta in domeniul controlului intern si/sau al auditului;
- cunoasterea prevederilor legale din domeniul financiar-bancar si a legislatiei de specialitate;
- carnet de conducere categoria B;
- cunostinte operare PC: pachetul MS Office;
- cunostintele de limba engleza reprezinta un avantaj;
- abilitati manageriale;
- capacitate de analiza si sinteza.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- oportunitati de dezvoltare profesionala.

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA.
Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI.
Va asteptam la sediile noastre din Baia Mare, Bucuresti, Cluj Napoca, Iasi, Oradea, Sibiu si Timisoara.