Project manager - fundatii speciale (vorbitor germana)

ISG Personnel Management SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este una dintre cele mai importante companii de constructii din Austria, avand sediul la Viena. Din 2004 in Romania, compania detine un vast portofoliu in urmatoarele domenii: ingineria constructiilor, constructii civile si industriale, constructia de cai ferate, drumuri si poduri, tehnica mediului, cat si dezvoltarea de modele de sisteme de operare si de modele de licentiere in orice ramura a sectorului construc¿ii.

Pentru Divizia de Fundatii Speciale nou infiintata pentru Romania cautam:

Project Manager

- urmarirea evolutiei procesului de proiectare, a solutiilor propuse, respectarea termenelor in faza de proiectare, analiza eficientei economice a solutiilor propuse de proiectanti
- urmareste zilnic pe santier derularea investitiei, respectarea tehnologiilor din proiect, calitatea lucrarilor etc
- coordonarea echipei
- mentine relatia si supravegheaza activitatea furnizorilor si a subantrepenorilor
- organizeaza lansarea ofertelor, receptia ofertelor
- intocmeste rapoarte cu analiza stadiului Investitiei, a problemelor ivite, a solutiilor propuse
- analizeaza situatiile de lucrari lunare

CERINTE

Cerinte obligatiorii:
- experienta min 5 ani in constructii fundatii speciale – si in special pereti mulati
- experienta in coordonarea de echipe de constructii fundatii speciale
- cunostinte foarte bune de GERMANA sau ENGLEZA
- studii superioare (tehnice, constructii) finalizate
- flexibilitate geografica (lucrarile presupun deplasari ale echipei in toata tara si chiar si in strainatate in functie de proiectele companiei)
- permis de conducere

Alte cerinte:
- rezistenta fizica
- rezistenta la stres
- capacitatea de a conduce o echipa si de a lucra in echipa
- persoana organizata, responsabila

BENEFICII OFERITE

- training pentru aprofundarea cunostintelor in domeniul fundatiilor speciale
- oportunitatea de a promova rapid (in functie de performante)
- masina de serviciu
- oportunitatea de a lucra in zone diferite din tara si in strainatate

INTERNATIONAL SERVICE GROUP PERSONNEL MANAGEMENT (ISGPM) este filiala din Romania a companiei ISG Personnel Management Austria, prezenta in Romania din 1999. Reteaua ISG opereaza la nivel international in 22 de tari europene, prin peste 150 de consultanti, traineri si specialisti in resurse umane. ISGPM furnizeaza solutii complete pentru domeniul resurselor umane, serviciile noastre incluzind selectie si recrutare de personal, evaluare de personal prin metoda Assessment Center si prin testare pshihologica, training si dezvoltare de personal sustinute de sesiuni de coaching individual, audit de management, outplacement, payroll, consultanta in management si administrare de personal. www.isgpm.ro