Oportunitate de cariera impreuna cu TRENKWALDER - HR SPECIALIST - SIBIU

TRENKWALDER-SOBIS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Trenkwalder Sobis isi dezvolta echipa de resurse umane. Pentru sediul din Sibiu cautam o persoana proactiva pentru postul de SPECIALIST HR.
Principalele responsabilitati ale postului sunt:
- dezvoltarea/adaptarea si implementarea de proiecte in domeniul resurselor umane;
- urmarirea respectarii etapelor de implementare;
- identificarea nevoilor de training intern;
- responsabil de primirea si integrarea noilor angajati in companie, prezentarea procedurilor interne;
- intocmirea de rapoarte/situatii pentru headquarter;
- responsabil de organizarea evenimentelor interne(teambuilding-uri, evenimente anuale etc.).

CERINTE

- studii universitare; stiintele socio-umane reprezinta un avantaj;
- minim 1 an experienta de munca in cadrul unui departament de resuse umane (training, recrutare);
- experienta in dezvoltarea si implementarea de proceduri, sisteme, proiecte reprezinta un avantaj;
- bune cunostinte de limba engleza/germana;
- cunostinte operare PC: pachetul MS Office;
- excelente abilitati de comunicare si organizare.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- oportunitati de dezvoltare in domeniul resurselor umane intr-o companie multinationala.

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA. Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI. Va asteptam la sediile noastre din Sibiu, Bucuresti, Timisoara, Cluj Napoca, Arad, Brasov, Baia Mare, Oradea, Pitesti, Constanta, Ploiesti, Galati si Iasi!