MEDIC MEDICINA GENERALA / MEDICINA DE FAMILIE

SC SAGA SRL Centrul Medical Clinimed

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Acorda asistenta medicala in specialitatea medicina generala / medicina de familie;
- Acorda asistenta medicala de urgenta in limitele competentelor profesionale ce ii revin din autorizatia de libera practica;
- Prescrie tratamentul adecvat fiecarui pacient, cu respectarea normelor in vigoare;
- Respecta intimitatea fiecarui pacient;
- Diagnostichează afecţiunile pacienţilor ţinând cont de examenul clinic, de investigaţiile de laborator, precum şi de o eventuală consultaţie cu alţi colegi;
- Prescrie sau administrează medicamente, tratamente şi alte tipuri de asistenţă medicală;
- Monitorizează starea pacienţilor şi evoluţia lor şi re-evaluează tratamentul dacă este necesar;
- Evaluează starea de sănătate a pacienţilor prin anamneză riguroasă şi examen clinic;
- Colectează, înregistrează şi păstrează informaţii despre pacienţi, cum ar fi istoricul medical, rapoarte, fişe, rezultatele unor examinări;
- Explică pacientului procedurile medicale, rezultatele analizelor şi tratamentele prescrise;
- Recomandă pacienţilor medici de specialitate dacă este necesar;
- Cere sau efectuează, în măsura posibilităţilor de dotare, examene de laborator sau alte investigaţii;

CERINTE

- Bune abilitati de comunicare, care sa permita o exprimare clara;
- Putere de concentrare,autocontrol;
- Capacitate de cooperare in echipa;
- Buna cunoastere de operare PC, in special a MS Office;
- Persoana organizata, intuitiva;
- Studii superioare de lunga durata - Facultatea de Medicina

BENEFICII OFERITE

- Se discuta in urma interviului;

Centrul Medical Clinimed, este o institutie de tip policlinic, care presteaza servicii medicale si ofera servicii medicale cu abonamente. Este cunoscuta la nivel judetean ca fiind lider in servicii medicale private, avand trei centre (doua in Alba Iulia si unul in Aiud), cat si la nivel national si international, prin reteaua de parteneri C.M. Clinimed cu peste 20 centre medicale colaboratoare din Romania, Ungaria, si Germania.
Suntem compania care ofera pacientilor increderea ca serviciile medicale efectuate in centrele noastre sunt sigure, simple si eficiente, ca rezultat al efortului acumulat de catre personalul instruit, responsabil si pro-activ care beneficiaza de aparatura medicala performanta si aplica proceduri operationale optime, la preturi accesibile.