Inginer tehnolog

SC Transavia SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

TRANSAVIA ANGAJEAZ¿ pentru:
FABRICA DE PROCESARE A C¿RNII- investi¿ie green-field 10.000 mp, produse în premier¿ pe pia¿a româneasc¿

INGINER TEHNOLOG

RESPONSABILIT¿¿I:
• Organizarea ¿i optimizarea procesului de produc¿ie
• Intocmirea ¿i actualizarea documentelor de produc¿ie
• Urm¿rirea parametrilor de procesare

CERINTE

• Experien¿¿ minim 2 ani în domeniul industriei alimentare
• Studii superioare de specialitate
• Cunoa¿terea normelor ¿i legisla¿iei alimentare
• Cuno¿tin¿e PC ¿i limba englez¿

BENEFICII OFERITE

• Salariu motivant ¿i condi¿ii deosebite de desf¿¿urare a activit¿¿ii
• Pachet de beneficii foarte stimulant

TRANSAVIA este o societate pe ac¿iuni cu capital privat românesc înfiin¿at¿ în anul 1991. În prezent societatea are o capacitate de cre¿tere de 1.800.000 pui pe serie în 6,5 serii pe an, astfel realizându-se anual peste 30.000 tone carne viu. Compania TRANSAVIA realizeaz¿ peste 85 tone de carne de pui pe zi, capacitatea total¿ de produc¿ie a abatorului fiind de 50.000 tone pe an. Transavia înseamn¿ în prezent 14 loca¿ii dintre care 9 sunt ferme.
Produc¿ia de carne de pas¿re se realizeaz¿ în conformitate cu standardele interna¿ionale în domeniu, având certificarea Sistemului de Management al Calit¿¿ii (SR EN ISO 9001/2001) ¿i a Sistemului de Management al Siguran¿ei Produsului Alimentar (HACCP). Produsele TRANSAVIA sunt analizate ¿i certificate de Centrul Na¿ional pentru Încercarea ¿i Expertizarea Produselor „Larex România” ¿i sub controlul autorit¿¿ilor sanitar-veterinare ¿i de mediu.
www.transavia.ro