Inginer Sisteme Electrice cu Energie solara, Eoliana si Hidro

ECOVOLT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Discutii analitice cu beneficiarii proiectelor de energie solara, eoliana si hidro
- Deplasarea in teren pentru analiza tehnica a sistemelor care vor fi instalate
- Procesarea comenzilor transmise de clienti
- Propunerea si proiectarea solutilor tehnice agreeate
- Elaborarea devizelor tehnice pentru proiectele aflate in derulare
- Participarea la instalarea, punerea in functiune si intretinerea sistemelor cu energie solara, eoliana si hidro
- Participa la realizarea tablourilor de curent continuu si de joasa tensiune
- Participa la realizarea de trasee de cablu si tubulatura necesare instalatiilor de curenti slabi
- Participa la efectuarea de intretinere si service, pentru sistemele cu energie alternativa
- Se deplaseaza la interventii si avarii ale sistemelor instalate in teritoriu

(mai multe informatii despre activitatile noastre le veti gasi online pe adresa www.ecovolt.ro sau www.Lpelectric.ro)

CERINTE

- absolvent studii tehnice superioare in domeniul electric
- dispus sa invete in mod constant tehnologii noi si complexe
- capacitate de elaborare si dezvoltare a unor noi solutii tehnice
- capacitate de a propune dezvoltarea unor noi segmente de piata si cresterea celor existente
- abilitate tehnica si gandire analitica pentru realizarea obiectivelor propuse
- disponibilitate pentru program prelungit la sediul firmei in Alba Iulia, cat si activitati si munca de teren cu disponibilitate in weekend
- disciplinat si capabil sa exprime ideile in mod clar si concis
- disponibilitate de deplasare in toata tara pentru instalarile sistemelor din portofoliu
- responsabilitate, mod riguros de organizare a propriei activitati, rabdare, planificare si meticulozitate;
- onestitate, flexibilitate si spirit de echipa
- vigoare, rezistenta la stress, perseverent, dornic de afirmare
- cunostinte solide in domeniul sistemelor cu energie electrica (constituie avantaj)
- constituie avantaj cunostinte in domeniul sistemelor cu energie regenerabila pentru producerea de curent electric
- constituie avantaj cunosterea limbii engleze (analiza de documente tehnice)
- carnet de conducere auto – categoria B
- Abitiltate foarte buna pentru operare PC, Email, MS Office, MS Visio, etc (nivel expert constituie avantaj)

BENEFICII OFERITE

- oportunitatea de a lucra intr-un domeniu de viitor, intr-o companie cu o reputatie deosebita si multe conexiuni internationale, intr-un mediu de lucru profesionist, cu posibilitati de promovare si dezvoltare profesionala continua.
- integrarea intr-o echipa dinamica cu experienta internationala
- cursuri gratuite si posibilitatea de specializare in domeniu;
- oferta salariala in concordanta cu piata fortei de munca;
- telefon mobil, conditii de munca legale, salariu lunar garantat, bonuri de masa si dotare corespunzatoare;
- cresteri salariale in concordanta cu dezvoltarea companiei si nivelul de competenta profesionala;

ECOVOLT Romania este asociata grupului german PHAESUN GmbH si dezvolta sisteme cu energie regenerabila pentru producerea curentului electric.

Obiectul de activitate principal este proiectarea si instalarea sistemelor cu energie solara, eoliana si hidro. Comercializarea panourilor fotovoltaice, turbine eoliene, turbine hidro, acumulatori, regulatoare, invertoare si sisteme de backup. Servicii complexe si integrate inclusiv consultanta in domeniul energiei regenerabile.

www.ecovolt.ro