Inginer depozit Alba-Iulia, Tg.Mures, Pitesti

ALUMIL ROM INDUSTRY S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigurarea suportului tehnic pentru clientii sau potentialii clienti ai firmei;
- Oferirea de solutii tehnice si optimizarea acestora din punct de vedere al costurilor, pentru proiectele/cererile de oferta ale clientilor;
- Realizarea calculatiei proiectelor;
- Intocmirea necesarului de materiale

CERINTE

- Experienta de minim 2 ani într-un post similar;
- Cunostinte si experienta in domeniul tamplariei din aluminiu si PVC (avantaj);
- Cunostinte Autocad, soft proiectare;
- Excelente abilitati de comunicare, orientare spre client

BENEFICII OFERITE

Conditii de perfectionare profesionala;
Mediu de lucru stimulativ.

ALUMIL este cel mai mare grup din Grecia care se ocupa de peste 25 de ani cu extrudarea aluminiului, fiind unul dintre furnizorii cei mai cunoscuti din Europa de sisteme din aluminiu pentru toate aplicatiile din domeniul constructiilor.

Compania detine sase fabrici ultramoderne in spatiul balcanic (patru in Grecia, una in Romania si una in Bulgaria) si alte trei in curs de construire, cu o capacitate de productie totala de 73.000 tone profile aluminiu, avand 27 subsidiare ce acopera 45 de piete diferite din Europa, Africa, Orientul Mijlociu si Statele Unite.

ALUMIL Rom Industry este principala subsidiara a grupului, cu puncte proprii de distributie in 21 mari orase ale Romaniei.