INGINER CALITATE

CONSULTEAM ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabil cu controlul tehnic de calitate in constructii pentru:
- Produse pentru constructii ;
- Drumuri, poduri, tunele, piste de aviatie, transport pe cablu – de interes national si judetean ;
- asigurarea concordantei lucrarilor cu proiectul si specificatiile contractului, precum si cu toate procedurile relevante de asigurarea calitatii/ a controlului calitatii;
- intocmirea proceselor verbale de receptie a lucrarilor ascunse si a proceselor verbale de receptie calitativa;
- verificarea calitatii lucrarilor la principalelel faze de executie stabilite prin normele tehnice si semnarea proceselor verbale de atestare a calitatii;

CERINTE

- inginer, specializare CCIA sau CFDP
Autorizatie de Diriginte de Santier pentru domeniul:
- Produse pentru constructii;
- Drumuri, poduri, tunele, piste de aviatie, transport pe cablu – de interes national ;
- minimum 10 ani experienta in domeniu
- experienta in efectuarea de inspectiilor de santier; evidenta zilnica a activitatii din santier; inspectarea si testarea materialelor si a componentelor utilizate, gestionarea nonconformitatilor;
- cunostinte operare PC (Microsoft Office – Word, Excel)
- constituie un avantaj cunoasterea reglementarilor in aplicarea conditiilor de contractare FIDIC si experienta anterioara in functia de inginer de calitate in proiecte din sectorul infrastructurii de drumuri in Romania

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa
- telefon mobil
- contravaloare bonuri de benzina pentru masina proprie

Consulteam este o companie de consultanta cu o vasta experienta in desfasurarea de proiecte de recrutare si selectie de personal atat pentru pozitii de mid/top management, cat si pentru specialisti. De asemenea, suntem parteneri MERCER pentru consultanta in domeniul capitalului uman. Astfel, suntem in masura sa oferim clientilor nostri o paleta larga de servicii, printre care: Recrutare & Selectie de personal, Executive Search, Head-Hunting, Consultanta Compensatii & Beneficii, Payroll & Administrare de personal.

In acest moment asistam unul dintre clientii nostri, importanta companie de constructii din Sibiu, in recrutarea si selectie de specialisti pentru pozitia de INGINER CALITATE