INGINER ASIGURAREA CALITATII

Star Transmission Cugir SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- observare proces de productie;
- interventie in procesul de productie pentru evitarea neconformitatilor posibile;
- prelucrari statistice.

CERINTE

- studii superioare;
- experienta in domeniul asigurarii calitatii;
- experienta de lucru cu standardele;
- certificarea ca auditor in managementul calitatii constituie avantaj;
- experienta in adaptarea metodelor si elementelor din sistemul de asigurare a calitatii la cerintele specifice proceselor.
- cunostinte de limba engleza si/sau germana;
- capacitate de integrare in echipa, abilitati de comunicare.

BENEFICII OFERITE

- pachet slarial atractiv;
- multiple posibilitati de dezvoltare profesionala.

DESCRIEREA FIRMEI

STAR TRANSMISSION CUGIR O COMPANIE A DAIMLER

Daimler este una dintre intreprinderile de automobile internationale de elita.
Compania romana Star Transmission Cugir ( www.stcu.ro) produce pentru motoare si cutii de viteza, printre altele, roti dintate, arbori cu came, pinioane si intinzatoare de lant.
Clientii nostri sunt uzinele germane Powertrain din cadrul Mercedes Car Group si clientii din afara concernului.
Produsele noastre se monteaza in vehicule Mercedes -Benz, SMART, precum si in vehiculele marcilor Toyota, Renault si Skoda.
Faptul ca ne numaram printre firmele de varf din bransa noastra se datoreaza pe de o parte produselor si performantelor noastre, orientate exclusiv spre satisfacerea celor mai mari cerinte, iar pe de alta parte se bazeaza pe oamenii care muncesc in firma noastra.